NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY ZDE

ARCHIV AKTUALIT ZA ROK 2012

STRAM 20 LET: připravuje se i videotechnika
Vystoupení naší vesnické kutálky ve vsetínském Domě kultury bude snímat sedm kamer. Věříme, že vás spolu s našimi hosty přivedeme do varu. Sranda musí byt, aj gdyby na chleba nebylo!STRAM 20 LET: výherci v soutěži týdeníku Jalovec
V soutěži týdeníku Jalovec o volný vstup na megapárty do vsetínského KD uspěly tyto osoby: Petra Javorská (Vsetín), Jana Valigurová (Ústí), JIří Havlík (Valašská Polanka), Soňa Kubíčková (Vsetín), Michaela Baroňová (Dušná), Klára Hříbková (Vsetín), Radek Javorský (Vsetín) a Veronika Srbová (Vsetín). Lístky dostanou u vstupu do Domu kultury. Poslední možnost získat volňásky mají ti, kdož se zapojí do talk show Tomáše Perutky, který ve studiu Rádia Valašsko v pátek devět dopoledne přivítá Jurdu, Dana a Mikumiho.

Děkujeme za vaši podporu
Děkujeme za přání a podporu, kterou nám v mailech vyjadřujete. V sobotu se budeme snažit odvděčit kvalitním výkonem a skutečným nasazením. Vtipné přání nám zaslal i známý blogger a autor knihy Z valašských putýk Radomír Dolanský. Jeho básničku si můžete přečíst ZDE

V sobotu to vypukne!
Už v sobotu odstartuje velká narozeninová párty ve vsetínského Domu kultury. Kromě našeho "orchestru" se můžete těšit na Waťáky, Midnight Blue, Dareband, Contraakci, Martina Filáka, Dana Výchopně a další hudební star. Věříme, že atmosféra bude stejně bouřlivá, jako při našem posledním vsetínském vystoupení! (Viz snímek nahoře).Velikonoční tour je za námi, mrkněte na fotky
Atmosféra ve Valašské Polance byla výborná. A stejně tak i na Hovězí, děkujeme! Náš dvorní fotograf Jarek Pechal pořídil pár momentek z obou akcí. Jako náruživý cyklista na Hovězí dorazil dokonce na kole. Doufáme, že mu za mrazivé noci neomrzly uši, případně jiná, neméně důležitá část těla. Díky němu si tedy můžete připomenout, co všechno jste o svátečním víkendu vyváděli. Fotky z Valašské Polanky najdete ZDE a postřehy z Hovězí ZDE.V sobotu v Polance, v neděli na Hovězí
Velikonoční bigbít se letos ve Valašské Polance odehraje už v sobotu a my budeme samozřejmě u toho. Ještě než se vyškrábeme na podium v tamním "kulturáku" a spustíme, potěší vás svým vystoupením známá skupina MIDNIGHT BLUE. V neděli se přesuneme na Hovězí do kulturního zařízení OÚ (na náměstí). Tam se bigbít přehoupne až do velikonočního pondělního rána, takže pokud půjdete pěšky, nezapomeňte na teplé spodní prádlo. Bude fakt zima. Role hosta se ujala skupina NOACO, která to rozbalí krátce po osmé večer.

Ve studiu finišujeme
Nahrávky pro nové album jsou téměř hotové. Ve čtvrtek dozpíval poslední dva songy nejlepší zpěvák naší skupiny Jurda a jak to vypadá, čeká kapelu asi poslední víkend ve studiu Pro-Marts. Pak už si nahrávky vezme do parády mistr zvuku, který bude míchat a míchat, až se z toho zblázní :-)V Praze bylo blaze
Ve čtvrtek 15. března jsme vystoupili v kongresovém centru Floret v Praze – Průhonicích, kde si nás pozvala společnost TONDACH. Atmosféru v sále nastartovala černošská skupina Boney M, bezpečnou dopravu i ozvučení akce zajistila agentura Pro-Marts. S akcí jsme byli nadmíru spokojení, protože po dlouhé době nikdo nemusel řídit, takže došlo na utužování kolektivu. Jeden z nás (na přání bubeníka nezveřejníme, kdo to byl), utužoval tak usilovně, až docela vytuhnul. Jako zodpovědný člověk samozřejmě až hned po oficiálním ukončení produkce. Součástí programu byla i exkurze v restauraci-pivovaru U Bezoušků, kde jsme ochutnali vynikající nepasterované pivo. Fotograf se nám do auta opět nevešel, ale pár snímků pořídila naše kamarádka Veronika Kyčera, takže můžete mrknou ZDE. Zdravíme paní recepční z hotelu Magnolia, která měla pochopení pro náš pozdní a poněkud nekoordinovaný příchod.

Cestou do Luhačovic málem upadlo kolo
Poněkud dramatický závěr měla jinak velmi povedená akcička v hotelu Vyhlídka v Luhačovicích. Už při cestě na místo činu začal Vlasťovi hrkat kloub na předním kole jeho Passata. "Bylo to, jako když zapojíte žebřiňák za pendolino," popsal jízdu Vojta, který dělal navigátora. Posádka přesto statečně dodrncala k hotelu Vyhlídka téměř bez zpoždění. Tam vše proběhlo v pohodě. Dan se ujal role konferenciéra tomboly, Jirka role výherce a Mikumi role fotografa, protože fotograf tentokrát dostal volno. Tombolu se nám sice vytunelovat nepodařilo a hlavní ceny nám vyfoukli hosté, pár drobností na nás ale přece jen zbylo. Konkrétně Piras získal nějakou věc, která váží metrák a dává se prý na zahradu. Ještě ji nikdo neviděl, Jiří teprve shání náklaďák na odvoz.
Při zpáteční cestě Vlasťa zjistil jednu pozitivní skutečnost: když neotáčí volantem a nasadí si špunty do uší, s autem se dá celkem v pohodě cestovat. Jeho radost kalil jen fakt, že cesta z Luhačovic do Valašské Bystřice je samá zatáčka. Nakonec, po heroickém výkonu a s nervy napjatými jako struny, domů přece jen dorazil a hned si šel dát panáka na uvolnění.
Jo a také je třeba dodat, že jsme si na Vyhlídce dobře zahráli a věříme, že hostům se naše produkce líbila. Takže děkujeme za pozvání. Pár obrázků z večera i s komentáři najdete ZDE
No a my brzy převlečeme kabáty, saka a košile vyměníme za trička a džíny, protože rocková sezona už klepe na dveře. V dubnu nás čekají tři velké akce, z nichž ta největší se odehraje 21. 4. ve vsetínském Domě kultury.

V Kostelci jsme se v bahně neváleli
Tradiční ples ve vyhlášeném hotelu Lázně Kostelec nabídl cimbálovku, diskotéku i bigbít. Jak se určitě dovtípí i ti méně informovaní, my jsme samozřejmě zabezpečili posledně jmenovaný žánr. A přidali jsme i nějakou tu lidovku a country. No jo, pomalu se z nás stávají specialisté na plesy :-) Škoda jen, že nezbyl čas na nějakou tu léčivou proceduru. Galerii z další povedené taškařice si můžete prohlédnout ZDEPles FC ELSEREMO: v Brumově vyprodáno
V Brumově jsme za svoji dvacetiletou historii vystoupili vůbec poprvé, ale stálo to za to. O První reprezentativní ples fotbalového klubu FC ELSEREMO Brumov byl zájem nebývalý. Na podiu tamního Domu kultury jsme se střídali s nefalšovanou dechovou hudbou Brumovjanka, takže na nás zbyl bigbít, ke kterému máme samozřejmě blízko. Pořadatelé organizaci zvládli profesionálně, nechyběly půvabné tanečnice a nechyběla ani opravdu bohatá tombola. Ta měla jen jednu vadu. A konkrétně tu, že jsme po dlouhé době nevyhráli lautr nic. Dokonce ani Vlastík, který si musel pořídit větší auto, aby měl jak odvážet výhry ze všech možných tombol. Ale jak říká Dan: neštěstí ve hře, štěstí třeba v práci. Dění v brumovském Domě kultury zdokumentoval Jarek Pechal. Fotky najdete ZDE. Organizátorům děkujeme za pozvání a klubu FC ELSEREMO přejeme bojovnost a hodně úspěchů na trávníku.Začalo nahrávání ve studiu PRO-MARTS
Je to tady. Ve vsetínském studio PRO-MARTS začalo v pátek 3. února, pod dohledem mistra zvuku Milana Volčíka, nahrávání nových skladeb. Ty by se na jaře měly objevit na albu, které plánujeme vydat ke 20. výročí založení našeho "orchestru". Pár postřehů ze studia si můžete prohlédnout ZDE. U obrázků najdete i krátký kometář. Omluvte nižší kvalitu snímků, nebyly pořízené fotoaparátem, ale kamerou.


Ples TJ Sokol Huslenky: Dan si přál deštník a dostal deštník
"Bez deštníku neodjedu," prohlásil na letošním plese TJ Sokol Huslenky rezolutně Dan Káčer. A vskutku. Na svůj los vyhrál v tombole tolik vytoužený deštník. "Škoda že neprší, hnedkaj bych ho vyzkúšal. Ale třeba to bude fungovat aj při sněžení," zakoumal nové ochranné zařízení. Jenže to by asi pak nebyl deštník, ale sněžník. No, nechejme Dana, ať se těší ze své úžasné výhry a věnujme se tématu. (Dan mimochodem vyhrál ještě omlazovací pleťovou kůru od kosmetičky Nikoly Holubové, což se mu určitě bude hodit).
Atmosféra byla v restauraci U Pokorných tradičně bujará a zároveň jaksi domácká, takže se nám hrálo opravdu bezvadně. O momentky se postaral náš fotograf-asistent Jarek Pechal a můžete si je prohlédnout ZDE. Dámy byly opravdu krásné a muži zase krásně opilí, takže všechno jak má být. Děkujeme organizátorům z TJ Sokol za pozvání i za perfektní organizaci, paní kuchařce za výbornou večeři a dík patří také trpělivému a ochotnému personálu restaurace U Pokorných.
No a my si na čistokrevný bigbít budeme muset ještě počkat, protože plesová sezona nekončí a 18.2. se chystáme na velkou akci do Brumova (jak jsme se hraní na plesech zpočátku báli, teď se nám začíná líbit, ale bigbít je zkrátka bigbít).

V Březové tombola za 80 000
Tak jsme se po roce a půl opět ukázali v Březové u Opavy, kde jsme vystoupili na jubilejním 10. obecním plese. Je evidentní, že z krize si v této hezké severomoravské obci hlavu nedělají, alespoň soudě podle bohaté tomboly, která šíří sortimentu připomínala nabídku malého supermarketu. Dan se rozhodl, že neodjede bez pračky. "Pračku bych si zasloužil vyhrát já. Bylo by to spravedlivé, poněvadž praní je můj koníček a věnuju se mu v každé volné chvíli," vyznal se náš baskytarista ze své záliby. Nakonec se musel spokojit se štanglí salámu. Pro kapelu soutěžní kupony vybral Jirka Pirník, sám ale tentokát nevyhrál vůbec nic. Pochvalu od manželky zato jistě dostane zvukař Dušan Trličík, který si odvezl několik zajímavých bytových doplňků, mezi nimiž nechyběl ani luxusní vodní vysavač. Fotogalerie tentokrát není tak obsáhlá, protože se nám do auta nevešel fotograf. Snažili jsme se ho nacpat do kufru, trčela mu však z něho noha a to je prý nepřípustné. Noha podle vhlášky zkrátka z kufru trčet nesmí. Za Jarka tak zaskočili Mikumi a zvukař Dušan. Galerii si prohlédněte ZDE. Do Březové děkujeme za pozvání, výbornou atmosféru v sále i za vřelé přijetí od pana starosty Pavla Schneidera. Mladému muži, kterému hned při naší první sadě ruply kalhoty přes celé pozadí, pak vyjadřujeme solidaritu a přejeme trpělivost při zašívání.
Tak, a po dlouhé době se opět ukážeme na domácí půdě. V sále restaurace U Pokorných se už připravuje tradiční ples TJ Sokol Huslenky. Program zahájí v pátek 27. ledna ve 20 hodin.

V Kloboukách až do půl páté ráno
V sobotu jsme opět zamířili do Valašských Klobouků, kde se tentokrát konal ples vyhlášené firmy Ritter. A pokořili jsme vlastní rekord v délce hraní. Skončili jsme totiž minutu po půl páté ráno. Přesto to některým návštěvníkům bylo málo a dožadovali se dalších songů, no prostě vytrvalci. Fotky z této povedené akce si můžete prohlédnout ZDE. A my se už v pátek vydáme na sever do Březové (nedaleko Opavy), kde nás čeká další z letošních plesových bonbónků.

První akcí roku 2012 byl Studentský ples
Zimní bigbítovou přestávku si jako obvykle krátíme vyhráváním na různých plesech a v pátek 6. ledna jsme absolvovali první z nich ve městě Valašské Klobouky. Byl to rovnou ples studentský, který má neobyčejnou tradici, vždyť letos se konal už po čtyřicáté deváté (přitom studenti vypadali docela mladě). Hrálo se nám výborně, jelikož zvukař Petr Bazel na nás nešetřil a nasadil špičkové odposlechové monitory, takže jsem se na podiu výborně slyšeli. K tomu luxusní mikrofony značky Heil, zkrátka radost šumařit. Naše poděkování patří organizátorům, kteří nás pozvali, a kteří tuto velkou akci zvládli znamenitě. Ples pořádalo Gymnázium Valašské Klobouky společně s Klubem rodičů při Gymnáziu. Snímky, které pořídil neposedný a neúnavný fotograf Jarek Pechal (ve velkém sále Klobučanu nachodil asi 12 kilometrů) si můžete prohlédnout po kliku na obrázek níže. A v sobotu nashledanou opět v Klobučanu, tentokrát na masňáckém plese firmy Ritter.


Na Portáši to v závěru roku žilo. Mrkněte na galerii
Letošní předsilvestrovský bigbítový dýchánek na Portáši se opravdu povedl. Možná i díky pravému zimnímu počasí. Takže nezbývá než poděkovat Lence a Danovi Václavkovým za pozvání, obsluze za trpělivý a profesionální výkon, chlapům Illéšovým za Koniferku, Janě a Katce za vokální doprovod a vám všem, kteří jste se nebáli vyrazit do vánice, za účast. Fotogalerie z akce tentokát na našich stránkách najdete hned dvě: jednu pořídil Jarek Pechal, tu druhou Bob Chytil. Takže prohlížejte a my se zatím budeme připravovat na páteční, mírně bigbítový Studentský ples ve Valašských Kloboukách.


V pátek jsme si zahráli na akci společnosti Climax
Marek Ztracený, Richard Nedvěd a další hosté, včetně nás, vystoupili na tradičním předvánočním večeru společnosti Climax. Nálada ve vsetínském Domě kultury byla opět výborná, organizace zvládnutá na jedničku a specialitky jedna báseň. Ten Climax bude zkrátka asi "slušnej oddíl". Na pár postřehů z této parádní akce se můžete podívat ZDE

Polanka tradičně nezklamala. Děkujeme za hojnou účast!
Tak jsme si opět potvrdili, že Valašská Polanka je místo bigbítu zaslíbené. Návštěva byla opravdu slušná,chlapi se poprali až po závěrečné a Laďa Filgas, legendární to postava hornolidečského bigbítu a zároveň pořadatel, zářil spokojeností. Galerii si prohlédněte po kliku naobrázek níže. Tak, a 26. 12. si dáme sraz v halenkovském Liďáku, kde vypukne tradiční Štěpánská zábava.


Přípravný kemp přinesl čtyři nové skladby
Náročný třídenní přípravný kemp na báze v Huslenkách je minulostí. Za usilovného pracovního nasazení se podařilo nacvičit čtyři zbrusu nové skladby, které by se příští rok měly objevit na plánované desce. Pár záběrů z vyčerpávajícího soustředění najdete ZDESTRAM se přestěhoval na bázu do Huslenek
Už ve čtvrtek 3.listopadu začalo podzimní soustředění celé kapely na základně (báze) v Huslenkách. "Smyslem soustředění je po dlouhé době zase vymyslet nějaké nové písničky," prozradil baskytarista a programový manažer Dan Káčer. O proviant se stará Jirka Pirník. A úkolu se zhostil opravdu odpovědně. "O víkendu bázu asi ukončíme, ale zásoby máme pro jistotu na celou zimu," potvrdil. Na snímku je skupina zachycena právě v okamžiku, když v romantickém prostředí základny rozjímá o podobě jedné z brusu nových písniček.Děkujeme za super atmosféru na Lapači. Mrkněte na fotky
Vsetínské pivní slavnosti, které jsme měli čest zakončit svým skromným vystoupením na vsetínském zimním stadionu, se opravdu povedly. Výběr piv byl velmi pestrý, ochutnat všechny vzorky bylo však nad naše možnosti. Všichni členové kapely se v průběhu neděle úspěšně dostali do svých domovů a odpoledne dorazila i poslední kytara. Takže teď si od bigbítu dáme pár dnů volno, a pak zahájíme přípravu na koncert v Praze a na tradiční Otvírání Rybníčku v Huslenkách. Fotky z Lapače pořídil náruživý fotograf a cyklista Jarek Pechal, který na Vsetín dorazil až z Velkých Karlovic, kde se účastnil otevření cyklostezky Bečva. Na bicyklu pak v noci zase odjel domů. Jarku, jsi naším sportovním a ekologickým vzorem! Tebe ropná krize na kolena nesrazí! Fotky z Lapače najdete ZDE