Poslechněte si naše skladby online na Bandzone.cz Najdete tam i několik kousků z alba Tajemství. Pro výběr písničky stačí kliknout ZDE

Vážení přátelé!
Na příkaz vlády České republiky jsme si nasadili roušky a dočasně zrušili všechny koncerty. Stejně by nikdo nepřišel a ještě by nás v lepším případě zavřeli do obecní šatlavy, v horším do věznice na Špilberk. Zatím si můžete pouštět naše videoklipy nebo písničky, které jsme natočili na různá CD. Skladeb je tolik, že je už ani sami neznáme. Mějte se krásně, dobře se bavte a nezapomeňte, že "Strach láme křídla," jak se zpívá v refrénu písničky Pohádka (najdete ji na CD Dlouhá cesta).....

Máme fotky z premiéry klipu Fabrika. Dorazil i herec Pepa Holub
Je docela možné, že někdo z milovníků dobré kávy, rychlých vozů a našich videoklipů, nestihl slavnostní galavečer, který se konal ve slavném vsetínském klubu Bunkr. Přesně tam jsme totiž představili fungl nový snímek, jehož děj se odehrává v jedné malé továrně v obci Hastíkov. Jestli patříte mezi zoufalce, kteří si teď vyčítají, že propásli další historickou událost, tak už nezoufejte. Videoklip Fabrika si nyní můžete na youtube pouštět až do zblbnutí a navíc se pak můžete podívat na pár obrázků, které nám dodal fotograf a cyklista Jaroslav Pechal. Fotky najdete ZDE. Na akci dorazili prakticky všichni protagonisté, mezi nimiž samozřejmě nechyběl hlavní hrdina Pepa Holub, fousatý šéf Martin Ondovčák, a také obě modelky Liduš a Danča. Kromě toho nám bylo ctí na podiu přivítat zástupce firmy Tiger Servis, která při natáčení jistila pyrotechniku a díky níž Hastíkov nelehnul popelem. Exploze, která na plátně trvá několik sekund, se totiž natáčela hned několikrát. A děkujeme všem za opravdu velkou účast!

.

Videoklip Fabrika spustíte už v sobotu po půlnoci
Zcela nový videoklip, který se zabývá komplikovanými lidsko-společensko-pracovními vztahy v jedné malé továrně v obci Hastíkov, spustíte již v sobotu o půlnoci. Stačí, když pak kurzorem najedete na tahle písmenka: VIDEOKLIP FABRIKA ZDE a kliknete. Děj se spustí ihned po premiérovém promítání ve vsetínském Bunkr clubu. Premiéra bude součástí podzimního koncertu doplněného samozřejmě o diskotéku. Bunkr club je mezi Vsetíňany velmi oblíben, protože běžně odolá i středně silnému bombardování nebo zásahu omylem vypálené cvičné balistické střely.

.

Region Valašsko prozradil detaily z natáčení klipu Fabrika
O tom, jakým komplikacím musel čelit realizační tým při natáčení nejnovějšího videoklipu se dočtete v článku, který zveřejnil oblíbený zpravodajský server Region Valašsko. Čtěte ZDE.

.

Nový videoklip s názvem Fabrika bude mít premiéru v listopadu!
Zbrusu nový videoklip, který jsme natáčeli v létě, je hotov. Jeho veřejná premiéra se uskuteční už listopadu. O termínu a místě prvního promítání vás samozřejmě budeme včas informovat. Prozradíme, že snímek vznikl na téma skladby Vzpomínky na fabriku, která patří do našeho stálého repertoiru. Co na novinku říká odborná kritika po prvním neveřejném promítání? "Byl jsem ohromen. Příběh na jedné straně nabádá k zamyšlení se nad náročnou dělnickou profesí, ale na té druhé má odvahu zobrazit různé nešvary na pracovišti. Týká se to zejména období počátků budování kapitalismu v České republice, do níž je děj zasazen. Šokovaný divák je uveden do konfrontace s pokleslou pracovní morálkou, sněním o lepším životě, problematikou alkoholu na pracovišti, citlivější povahy pak uzemní nepochopitelně ledabylé zacházením s hořlavinami. Tento poučný a svým způsobem odstrašující videoklip bude ovšem aktuální v každé době, anžto lidská povaha má přirozené sklony práci si zjednodušovat ba ji přímo ojebávat. Dílo skupiny STRAM rozhodně doporučuji shlédnout všem, kdož se chtějí stát lepšími lidmi, ale také vedoucím pracovníkům, manažerům, firemním psychologům, uklízečkám, zkrátka všem, komuž není lhostejná nízká produktivita a kulhající organizace práce v jeho firmě," zhodnotil známý hudební a filmový kritik Bukoslav Novák. Dodejme, že hlavní role v tomto snímku se ujal jeden z nejvýraznějších huslenských herců Josef Holub. V dalších rolích spatříme Martina Ondovčáka, ale také sexbomby Danielu Štefelovou a Ludmilu Kovaříkovou.

.

Náš videoklip byl oceněn v mezinárodní soutěži ARSfilm
Tak se nám se soutěžemi roztrhnul pytel! Nedávno uvedený videoklip V náručí byl zařazen i do mezinárodní soutěže amatérských filmů a videotvorby ARSfilm Kroměříž. Klip nejprve posuzovala odborná komise, která rozhodla o jeho zařazení do finálové projekce. A nedopadli jsme vůbec špatně. Režisér a scénarista Radomír Dolanský, který STRAM na 46. ročníku festivalu zastupoval, přivezl na Valašsko pěknou třetí cenu. Další soutěže ale nekončí a zapojit se můžete i vy. Připomínáme, že stejný videoklip byl nasazen do Rockparády na TV Rebel 2, ještě několik dnů můžete hlasovat ZDE. A samozřejmě pokračuje klání i na Fest klipu: pokud se rozhodnete dát našemu dílku hlas, učiňte tak ZDE. Za každý hlas s úctou děkujeme.

.

STRAM v TV Rockparádě. Hlasovat můžete už od 1. října!
I když premiéra nového kola televizní hitparády startuje až ve čtvrtek 3. října, hlasovat pro postup klipu V náručí můžete už od 1. 10. A to na www.rockparada.cz v rubrice „HLASUJ PRO SVOJI KAPELU“. Hlasování končí 14. října o půlnoci. A navíc, hlasováním se automaticky zařadíte do slosování o velký balík rockových cen. Takže, pojďme soutěžit :-)

.

V novém kole Rockparády na TV Rebel bude nasazen náš klip
Hudební televize Rebel 2 brzy odstartuje další kolo oblíbené rockové hitparády. Konkrétně ve čtvrtek 3. 10 ve 20 hodin a tentokrát bude nasazen i stramácký videoklip V náručí. Na upoutávku Rockparády, kde se dozvíte i další podrobnosti a nasazené skupiny, se můžete podívatZDE.

.

Klip V náručí na Festklipu. Už můžete hlasovat!
Videoklip V náručí, kde si hlavní roli zahrála Mariánka Vaněčková, se objevil v soutěži Festklip. Pokud se vám zpracování i písnička líbí, budeme rádi za váš hlas. Hlasování je naprosto jednoduché, klikněte ZDE, zatrhněte políčko že nejste robot a pod obrázkem klipu opět kliknete na rámeček se srdíčkem. To je vše. Videoklip V náručí bude v říjnu nasazen také do hitparády v televizi Rebel. O podrobnostech vás budeme informovat.

.
Foto: Radomír Dolanský

STRAM s Kůsofkou v ROCK MUSIC
Veřte nebo ne, ale o STRAMu už zase slyšeli i v Praze. Kdo se moc nevyzná v zeměpisu (mladší generaci podle odborníků prý prudce klesá kví kvé - zkráceně IQ), tak připomínáme, že Praha je velice hezké město poblíž Kladna. Tamní Bečva se nazývá Vltava a mostů má Praha víc, než Vsetín s Valmezem dohromady. V Praze mají také divadla, to nejznámější se jmenuje Národní. Jeho zvláštností je, že si ho Češi několikrát sami postavili a pak i zapálili. Další divadlo se jmenuje Švandovo a právě tam se nachází studio Švandova divadla, kde se natáčí známý pořad Rock Music, do něhož byli tentokrát pozvaní Dan a Mikumi. Od úterý 17.9. si tak můžete poslechnout aktuální rozhovor na téma STRAM a naše známé i méně známé písně. Pořad se bude vysílat hned na několika rádiích v České republice. Kompletní přehled kdy, kde a od kolika hodin najdete na ZDE. Rozhovor s Mikumim a Danem povede slavný rocker, hudební skadatel, moderátor a zpěvák Petr Kůsa zvaný Kůsofka. Tak si nezapomeňte naladit příslušné rádio.

.

Natáčíme nový videoklip: má název Vzpomínky na fabriku
Před několika dny skončilo hlavní natáčení nového videoklipu. V hlavní roli se objeví potenciálně slavný a svým způsobem geniální herec Pepa Holub, který si zahrál už ve videotaškařici Pod Čerňanskú Kyčerú. Interiér i exteriér poskytla firma Nábytek Hastík Halenkov, čímž majiteli velice děkujeme a omlouváme se za škody způsobené při akčních scénách. Více o našem novém veledíle zatím prozrazovat nebudeme, na několik momentek z natáčení se ale samozřejmě podívat můžete. Klikněte si ZDE.

. .

Foto: ohlédnutí za akcí na Hovězí
Velká předpouťová zábava, která se každoročně koná v areálu u fotbalového hřiště na Hovězí, patří k našim neojblíbenějším štacím. A nejen proto, že jsme prakticky na domácí půdě a nad ránem klidně dojdeme domů i pěšky. Tato akce má velkou tradici a možná i proto je tak hojně navštěvovaná. O kvalitní start se letos postarala skupina Dased´n´Confused, perfektní organizaci zajistili fotbalisté z TJ Sokol Hovězí, kterým tímto děkujeme za pozvání. Atmosféru jedné červencové sobotní noci na Kaštýle si můžete připomenout ZDE.

.

Region Valašsko: vyšel článek o akci v Hostětíně
V neděli jsme vyrazili do Hostětína, ovšem ne proto, abychom okoštovali tamní vyhlášený mošt. Důvodem byla pozvánka na zábavné odpoledne, které se konalo u příležitosti ukončení tábora pro děti postižené spinální atrofií. Pozvání jsme rádi přijali, samozřejmě i proto, že jsme se mohli opět setkat s Mariánkou a její maminkou, které jsme od premiéry klipu V NÁRUČÍ neviděli. Jak to v Hostětíně vypadalo, si můžete přečíst v krátkém článku na informačním portálu Region Valašsko ZDE. Fotogalerie se zobrazí po kliknutí ZDE.

.

Máme fotky ze Střelné a z Rockování na Velké Lhotě
Tak nám dorazily obrázky z několika posledních akcí. STRAM tým včetně webmastera je plně vytížený, takže se dalších obrázků dočkáte postupně. Třeba ještě do konce roku :-) Jak už někteří postřehli, ve Střelné se Jirka Pirník dozvěděl, že je dědečkem. Informace, která dorazila brzy po půlnoci, na něho zapůsobila podobně jako účinkuje forsáž na motor proudové stíhačky, takže kdybychom Jurdu nabitého energií o půl páté ráno nezastavili, zřejmě by ve Střelné zpíval až do pondělí. Děkujeme skupině Hard Rain, která mezinárodní publikum ve Střelné opravdu řádně nakopla. Galerii ze sportovně kulturní akce najdete ZDE.
Povedená akce nás čekala také v horách ve Velké Lhotě, kde si před námi zahrály kvalitní rockové party GROGY a BETON. Obrázky z Velké Lhoty najdete ZDE.

.

Unikátní CD For STRAM v limitovaném nákladu. Kde ho sehnat?
O hudebním albu For STRAM, které vyšlo letos na jaře, už jsme vás informovali. Manažer projektu Jakub Mahony Matocha nám nyní sdělil, kde je možné tohle zajímavé CD sehnat. Kromě míst uvedených na obrázku se můžete poptat i na našich vystoupeních. Několik kusů jsme totiž také dostali. Připomínáme, že album natočili známí valašští hudebníci a původně to měl být dárek k 25. výročí založení STRAMu. Realizace se trošku protáhla, ale to vůbec nevadí. Náklad tohoto mimořádného titulu je pouhých 500 ks a CD může být zajímavé i pro ty, kdož nesehnali naše již vyprodaná starší alba. Najdete na něm třeba píseň Balón v podání Gymplerů, Na Ochmeloff v rockové verzi od Heleny a tygrů nebo například dávný hit Maturita, kterou v nové sestavě natočil a nazpíval jeden z prvních členů STRAMu Dan Výchopeň.

.

Region Valašsko zveřejnil reportáž jednodenního festu VRT
Kdo se nedostal na letošní mimořádně horkou VRT nemusí šílet, jak to v Ústí ono dne vypadalo, popisuje reportáž portálu Region Valašsko. Nejedná se o náročnou literaturu, přečíst určitě zvládnou i současní středoškoláci. Článek najdete ZDE.

Dorazily první fotky z letošní velkolepé VRT
Tak horkou noc pořadatelé rockového festivalu VRT (Valašská rocková trojkombinace) nepamatují. STRAM vystoupil v hlavním čase a součástí koncertu bylo i velkoplošné promítání videoklipu V NÁRUČÍ. Podívejte se na fotky, které nám poslal Radomír Dolanský. Celou galerii najdete ZDE.

Sobotní festival VRT v Ústí: pořadatelé navíc chystají velkoplošné promítání
Další ročník Valašské rockové trojkombinace vypukne už v sobotu 15. června. Kromě STRAMu vystoupí legendární vsetínská sestava Old Skart, a také skupiny Defect a Iron maiden revival. Abyste se ani na chvíli nenudili, připravili pořadatelé jako zpestření promítání nejnovějšího videoklipu V NÁRUČÍ a dalších známých stramáckých klipů. Kdo nestihl premiéru v jarcové, má druhou možnost :-). Mezi hosty se na podiu objeví i scénarista Radomír Dolanský. Start už v 19 hodin.Reportáž s řadou fotografií zveřejnil i portál Region Valašsko
Informační portál Region Valašsko od samého začátku podporoval náš projekt V náručí a poskytoval mu zdarma mediální prostor. Dokonce i v době, kdy byl nápad kvůli značným finančním nákladům ohrožen. A v nastaveném kurzu redakce pokračuje dál, takže nyní si celou událost můžete přiblížit pohledem scénaristy Radomíra Dolanského. Článek obsahuje také odkaz na bohatou fotogalerii a otevřete si ho ZDEO premiéře v Jarcové odvysílala reportáž TV Noe
Štáb televize Noe si nenechal ujít premiéru našeho nového klipu a odvysílal reportáž, která se týká nejen samotné akce, ale i silného příběhu Marianky a její maminky. V záznamu promluvil i scénarista Radomír Dolanský. Na reportáž se můžete podívat ZDE

Kmotrem nového videoklipu je Petr Kolář. Premiéra rozbouřila zplněný sál
Byla to síla! Premiéra videoklipu V náručí nenechala nikoho chladným a zaplněný sál v Jarcové se otřásal nekončícím potleskem. Akci zahájila rocková Contraaakce a potom už moderátorka Lucka Strbačková přivítala fenomenálního zpěváka Petra Koláře. Ten publikum na silnou dávku emocí dokonale připravil a po představení účinkujících, včetně hlavní hvězdy Marianky Vaněčkové, se začalo promítat. Sám Petr Kolář se v zákulisí svěřil, že ani on se při projekci neubránil dojetí. Ještě předtím se však na podiu objevili tanečníci Martina a Jakub Denkovi, režisér a kameraman Jirka Novotný, zástupci sponzorů, ale také Jaroslav Šula, bez jehož technické podpory by se realizační tým neobešel. Videoklip vznikl podle scénáře Radomíra Dolanského, v produkční spolupráci s Vojtou Kocůrkem. Živý obrazový a zvukový přenos večera zajistil mediální server Region Valašsko. Večer jsme ukončili koncertem, kde zazněly nejznámější stramácké songy.Nový klip na youtube! Spustíte ho po premiéře
Videoklip V náručí najdete ZDE. A to hned po středeční premíéře v Jarcové :-) Přímý přenos koncertu v tamním kulturním domě zajistí Region Valašsko: www.regionvalassko.cz

O středeční premiéře informoval deník AHA
Den před slavnostní premiérou klipu V náručí, vyšel poměrně obsáhlý článek i v bulvárně laděném deníku AHA. Kdo se k tištěné verzi nedostal, může si počíst ZDE.

Premiéra nového klipu už ve středu! Kmotrem bude Petr Kolář, přímý přenos zajistí Region Valašsko
Kmotrem zcela nového videoklipu V NÁRUČÍ, jehož hlavní hrdinkou je třináctiletá Marianka, se stane slavný český zpěvák Petr Kolář. Premiéra se uskuteční už ve středu 5. června v kulturním domě v Jarcové, kde jsme natáčeli hlavní scény příběu. K dostání budou upomínkové předměty, jako třeba trička s logem události nebo samolepky. Zajímavostí je také skutečnost, že celý program bude pomocí několika kamer živě přenášet portál Region Valašsko. Ten o chystané akci zveřejnil čkánek, který si můžete přečíst ZDE. Akci v 19:00 odstartuje koncert skupiny CONTRAAKCE.Zlínský deník vydal článek o novém klipu
O natáčení nového videoklipu V náručí informoval také Zlínský deník. Internetovou verzi článku si můžete přečíst ZDE.

P O Z O R !!! Akce 4.5. - Kemp Bystřička byla zrušena!
Pro nepřízeň počasí byla naše účast na Trike srazu v Kempu Bystřička zrušena. Vše špatné je ovšem k něčemu dobré, ušetřený čas by kapela mohla využít k nacvičení nových písniček, tak držte palce! ;-)

FOTO: Nové CD mělo premiéru v Opicích
Celá řada zajímavých hostů se sešla na "křtu" nového CD se skladbami STRAM. Akce se uskutečnila ve vyhledávaném vsetínském klubu Tři opice. Kmotrou alba s názvem For STRAM se stala automobilová závodnice Jarmila Hrachovcová. Na podiu vystoupili a se STRAMem si zahráli například Martin Mrlina (Gympleři), David Daviny Pluta, Pavel Bartoň (oba Waťák) nebo téměř celá rocková sestava Vyhoď blinkr. Připomeňme si, že album se stramáckými skladbami natočili ve svém vastním pojetí známí valašští muzikanti. Na podiu samozřejmě nechyběl ani manažer projektu Jakub Mahony Matocha, který se přiznal, že je šťastný, že se mu tak náročný úkol podařilo dotáhnout do zdárného konce. Všem hostům, technikům i sympatické obsluze děkujeme za podporu a vynikající atmosféru! Momentky z akce si můžete prohlížet ZDE.Region Valašsko zveřejnil článek o novém albu s cover skladbami STRAM
Další zajímavosti o albu s našimi písničkami, které ve vlastním podání natočili známí muzikanto z Valašska, najdete ZDE.

Náš nový videoklip pro Marianku pomáhá již nyní
Občas se ozývají dotazy, jak vlastně náš nový videoklip V náručí Mariance pomůže? Zde přinášíme pouze několik bodů k vysvětlení. Více se dočtete po kliknutí ZDE.

Vyšlo nové CD s písněmi STRAM
Zcela nové album s názvem For STRAM natočily vybrané valaššké skupiny pod manažerským vedením Jakuba Matochy. Album obsahuje cover verze známějších stramáckých skladeb, které se objevily na dřívějších albech. Na novém CD najdete celou řadu známých valašských muzikantů. Názvy skupin jako Vyhoď blinkr, Gympleři, Waťák nebo Helena a tygři není třeba představovat. Kromě toho za účelem natáčení vznikla i dočasná seskupení vynikajících muzikantů: Pavlína Hanáková, Karla Šimarová, Daniel Výchopeň a další. Premiéra a "křest" nového CD, jehož obal namalovala Markéta Řepková, se uskuteční 20. dubna ve vsetínském klubu Tři opice.Natáčení, při kterém běhal mráz po zádech
Náročné víkendové natáčení videoklipu V náručí je za námi. Vrcholem sobotního programu byl záznam Koncertu pro Marianku v Kulturním domě v Jarcové. A nutno přiznat: byl to silný zážitek, z něhož účastníkům občas běhal mráz po zádech. Tak mohutná podpora publika zaskočila i samotnou Marianku Vaněčkovou, které se v očích nejednou zaleskly slzy dojetí. V neděli už se pak natáčelo v poklidnější tempu ve zlínském ateliéru. Atmosféru obou natáčecích dnů pro Region Valašsko vylíčil novinář a zároveň autor scénáře Radomír Dolanský. Jeho reportáž najdete po kliknutí ZDE Rozsáhlou fotogalerii z natáčení si můžete otevřít a prohlížet ZDE.TISK: Přípravy natáčení videoklipu V náručí finišují
První natáčecí den nového videoklipu je za dveřmi! Ač se zpočátku zdálo, že jsme se pustili do projektu, který nemá budoucnost, dnes můžeme s pokorou konstatovat: stalo se téměř nemožné. Během poměrně krátké doby se podařila nashromáždit téměř celá částka, nutná na výrobu klipu. A že to vůbec nebylo snadné, se dočtete v novém článku, který napsal známý portál Region Valašsko. Článek najdete ZDENový videoklip: blížíme se k cílové částce. Děkujeme všem, kteří už přispěli!
Máme hudbu, hotový scénář i zajištěný tým profíků, který se snad již brzy ujme realizace nového videoklipu nazvaného V NÁRUČÍ. Do hlavní role obsadil scénárista Radomír Dolanský mladou bojovnici Marianku. Její diagnóza zní sice fatálně: svalová atrofie. Její chuť do života je ale přesto nakažlivá. A může být inspirací pro nás všechny, kteří se hroutíme při běžné rýmě nebo naraženému malíčku. Udělalo nám ohromnou radost, že se zapojily nejen firmy, ale přispěli i jednotlivci. Cílová částka se vyšplhala na více než 100 000 korun, takže jsme zpočátku o celém projektu pochybovali. Dnes už můžeme prozradit, že velkou část tohoto obnosu máme zajištěnou. Je nám proto ctí uvést všechny, kteří do této doby na projekt jakoukoliv formou přispěli:

- Štec SVT s.r.o. /generální sponzor/
- Ing. Petr Bravenec projektová kancelář s.r.o. /generální sponzor/
- Kovar a.s.
- Sbor dobrovolných hasičů Jarcová
- Commodum, spol. s r.o.
- Lenka a Karel Trlicovi
- Obec Valašská Bystřice
- Obec Jarcová
- HAJDIK a.s.
- František Cvaško
- Petr Švéd Tlašek
- Ivana Daňková
- Michal Fuks, portál Region Valašsko
- Petr Machýček
- Jana Velická
- Vladimír Velický
- Jan Mikulenka
- Tomáš Adámek - AplikaPrint
- TM Stav, spol. s r.o.
- Obec Huslenky

a další pomoc slíbili. DĚKUJEME!O chystaném videoklipu V náručí napsal Region Valašsko
Známý informační portál Region Valašsko vydal článek o našem novém projektu V náručí. Dočtete se v něm například, kdo si zahraje hlavní roli v připravovaném videoklipu a budete určitě překvapení. Článek s dalšími zajímavými informacemi najdete ZDEPROJEKT V NÁRUČÍ: Nejdražší videoklip STRAMu podpoří mladou bojovnici


Foto: Zlínský deník

Jak už to na planetě Zemi chodí, ne každá lidská bytost má po narození ideální startovací podmínky. A někdo dostal naložen tak těžký náklad, že ho může srazit až na samé dno. Osud si takto zahrál i s Marianku Vaněčkovou, dnes třináctiletou slečnou. Už brzy po narození u ní totiž lékaři zjistili spinální svalovou atrofii. Fakt otravná nemoc, kvůli níž člověk postupně ztrácí vládu nad svým tělem. Nicméně Marianka i její maminka jsou velké bojovnice a výzvu osudu s odhodláním, ale i pokorou, přijaly. A to na nás udělalo takový dojem, že jsme se rozhodli obě dámy, ale i další podobně postižené rodiny, podpořit novým videoklipem. Lidé, kteří si umí i v takto zoufalé situaci vážit života a dokonce se radovat z každého nového rána, totiž zasluhují úctu a mohou být inspirací nám všem, kteří si pořád na něco stěžujeme. Často na úplné hlouposti, kterým přikládáme zbytečně velkou váhu, že ano přátelé? Jelikož se jedná o citlivé téma, výrobu videoklipu jsme tentokrát raději svěřili opravdovým profesionálům. A věřte, že to nebude levná záležitost. Rozpočet na realizaci se vyšplhal na 100 000 korun, pozitivní ale je, že polovinu nákladu už máme díky skvělým lidem pokrytou, takže příprava k natáčení pomalu začíná.

VE HŘE JE NÁKLADNÁ LÉČBA

Věříme, že videoklip nakonec nebude jen morální podporou. Jeho smyslem je zároveň upozornit, že existuje nový druh léčby spinální atrofie. Ten je však pro běžnou rodinu finančně naprosto neúnosný. Jedná se totiž o miliony korun. Ale třeba se po zhlédnutí klipu nad sebou zamyslí lidé z pojišťoven, třeba vypomůžou bohaté firmy. Netušíme, jak to dopadne, víme jen, že lidská solidarita a lidská srdce neznají hranic!

PŘIDAT SE MŮŽE KAŽDÝ

Máte chuť se podílet na tomto zajímavém projektu? O další informace si napište na produkce@mikumi.cz Pokud už jste se rozhodli nějak přispět, pište přímo na vo.ko@email.cz, kde obdržíte info, jak na to. Každý přispěvatel bude uveden v závěrečných titulcích videoklipu. Firmy získají navíc nárok na umístění banneru na www.stram.cz po dobu jednoho roku.

DALŠÍ INFORMACE

- Videoklip vznikne na skladbu V náručí, která vyšla na našem posledním albu.
- Autorem scénáře je Radomír Dolanský.
- Peníze věnované sponzory budou použity pouze na výrobu a uvedení videoklipu.
- Hlavní kameraman: Jiří Novotný. Točil například pro Lucii Bílou, Markétu Irglovou a další. Na kontě má také dva celovečerní filmy.

FOTO: Na poslední koncert v roce přiletěl i hrdina nového klipu
Tradičnímu zakončení sezony na Portáši jako obvykle předcházel výšlap z Vranče. A letos se do bílé tmy vydalo něco přes třicet odvážlivců, na které po cestě čekaly, kromě mlhy a dobré nálady, i nezbytné zahřívací specialitky. Fotky z výstupu nemáme, neboť se letos šlo za úplné tmy a bez světel, abychom si vychutnali tajemnou atmosféru hor. Šéfka vsetínské Čajovny v legu Marcelka připravila vynikající horký punč, chutný slovenský svařák zase dodala Erika, známá mimochodem svými luxusními dezerty. Na rozhovor s ní se mrkněte ZDE. O dopravu batohů až do sedla se postarala firma Nábytek Hastík z halenkovské čtvrti Hastíkov. Všichni jmenovaní nás podpořili úplně zdarma, takže fakt děkujeme. Takoví fanoušci se nám prostě vyplatí a jen ať vás přibývá! Za kapelu se akce zúčastnili Dan a Mikumi, ostatní nechtěli riskovat setkání s medvědem, který by jim mohl poškodit nástroje. Ani letos nechyběla zastávka na chatě Spartak, kde jsme měli tu čest pozdravit našeho kamaráda muzikanta Luboše Kocfeldu a jeho půvabnou manželku a dceru. Ta správná pařba ale začala až na Portáši, kde mezi vzácnými hosty nechyběl třeba zlínský rocker Tomáš Úlehla. Ten si s námi samozřejmě zahrál a zazpíval. K účasti na večírku se podařilo přemluvit také mimozemšťana z našeho nového klipu. Promítání video novinky se ale příliš nevydařilo, zřejmě vlivem atmosférických poruch kolabovala technika a buď byl obraz, nebo zvuk. Děkujeme taky Gagymu, který se svými kamarády kaskadéry zinscenoval působivou scénku nazvanou Běžná hospodská rvačka. Na fotky, které pořídil Zimoslav Dorazil a někteří další fotografové (jména nevíme), se můžete podívat ZDE


FOTO: Klip Mimozemšťan představen v klubu 3 Opice
Vůbec poprvé mohli náš nový videoklip s vesmírnou tématikou shlédnout návštěvníci legendárního hudebního klubu Tři opice na Vsetíně. Věříme, že se klip líbil a všichni se bavili stejně dobře jako my. Kdo nás zná, tak ví, že na blbiny jsme experti :-D Pár momentek z povedené akce, které se k překvapení hostů nakonec zúčastnil i samotný mimozemšťan z našeho klipu, najdete ZDE. Fotky nám dodali: Martin Šulák, Zimoslav Dorazil a Richard Štefela. Děkujeme klubu Tři opice za super organizaci a perfektní technické zvládnutí kombinovaného programu!
Premiéra nového videoklipu na Portáši
Zpracování nového videoklipu o přistání létajícícho talíře na Valašsku, se blíží do finále. Pokud chcete zažít historickou událost, tedy premiéru z naší video tvorby, můžete se zúčastnit koncertu na Portáši, který se uskuteční v sobotu 29. prosince. Jako každoročně, tak ani letos nebude chybět výšlap z parkoviště ve Vranči. Kdo chce něco udělat pro své zdraví, může absolvovat tuto celkem krátkou cestu námi. Sraz na konečné busu je v 17. hodin. Koncert na Portáši začíná ve 20 hodin a o přestávce si promítneme již zmíněný videoklip. Vstup je samozřejmě zdarma.
Komu se na portášskou akci chtít nebude, má i tak šanci být svědkem podobné historické události. Předpremiéra pracovní verze videoklipu se totiž uskuteční už o den dříve. Tedy 28. prosince v legendárním vsetínském klubu Tři opice. Těšíme se na vás!Koncert ve Slavičíně jsme odehráli v mrazu
Poslední listopadový den jsme vystoupili na koncertě věnovaném rozsvícení vánočního stromu na náměstí ve Slavičíně. A jak jsme se shodli, v takovém mrazu STRAM ve své historii zřejmě ještě nehrál. A to jsme už zažili průtrže, vichřici, která shodila bedny i čtyřicetistupňové vedro, když jsme na jednom festivalu hráli na uzavřeném podiu přímo proti žhavému slunci. Ale co nás nezabije, to nás posílí, jak říká stará moudrost. Zimu ve Slavičíně jsme díky vřelé atmosféře, a taky čaji ochucenému vynikající místní slivovicí, zvládli bez větších problémů. Věříme, že koncertem a hlavně poslední vánoční skladbou, jsme udělali radost všem obyvatelům města, kteří vydrželi až do úplného konce. V bohatém programu před námi vystoupil například i pěvecký sbor Dareba ze ZŠ Vlára, jehož koncert na nás udělal opravdu velký dojem. Na vystoupení souboru se podívejte ZDE. Několik momentek z této krásné akce najdete v sekci Fotky z akcí.Ze soustředění v horách vznikne videoklip o Mimozemšťanovi
Začátkem listopadu jsme absolvovali několikadenní soustředění v horách nad Lužnou. A protože tajemná dušičková atmosféra se jevila jako úplně ideální pro náš plánovaný klip, vzali jsme si sebou kamery, scénář a osvětlovače a po nocích natáčeli. Hlavní dějovou linkou příběhu je klasický milostný trojúhelník, do kterého, jak už to tak bývá, se připlete nějaký mimozemšťan. V hlavní roli Jeníčka, jenž se vypravil na noční rande s Mařenkou, hraje Jirka Pirník. Do role jeho milé scénárista obsadil Libora Šenka, ze kterého naše kamarádka maskérka Erika Ďurdíková vyrobila celkem sexy buchtu. V mírně strašidelném příběhu se ještě objeví žárlivý policajt s obuškem. Ten Mařenku totiž tajně sleduje. Muže zákona celkem logicky ztvárnil Dan Káčer, protože umí nejlépe točit obuškem. Slibně se rozvíjející milostnou zápletku pak naruší havárie létajícího talíře. Více zatím uvádět nebudeme, abyste byli zvědaví a měli důvod se na celý klip podívat. Snad jen prozradíme, že režie se ujal Vojta Kocůrek a o proviant se po celé dny odpovědně staral Jirka Pirník. Mimochodem, jeho hlívový guláš, je uměleckým dílem a skutečným gurmánským zážitkem. A jestli by někoho zajímalo, kdo je ten tajemný zelený mužík z vesmíru, to prozradíme, až nastane ten správný čas.Mrkněte na fotky z Rybníčku a Bunkru
Obrázky z ukončení letní sezony 2018, které se konalo v huslenském areálu Rybníček, najdete ZDE. Mimochodem, byla už celkem slušná kosa, takže dík všem nadšencům a otužilcům, kteří si tuto jedinečnou akci nenechali ujít. Děkujeme také skupině DEWER, konkrétně za to, že nám pěkně zahřála podium a bavila publikum až do našeho příjezdu z benefičního koncertu na Bystřičce. Zato ve vsetínském Bunkru bylo horko až moc. A opět nás přívítal plný dům, což potěšilo naše ega a samozřejmě i pořadatele. Momentky, které pořídil Jarek Pechal prohlížejte ZDE.VIDEOPOZVÁNKA: JP zve do Bunkru. Už v sobotu!
Po půlroce opět zavítáme do vyhlášeného vsetínského hudebního klubu Bunkr. O tom, co vás v sobotu 20. října čeká a kde je možné si rezervovat místa k sezení, vám povykládá Jirka Pirník v tomto videu.

Benefiční koncert na Bystřičce: výtěžek šel na dobrou věc
Také letos jsme dostali pozvání k vystoupení na benefičním koncertu v kempu Ranč Bystřička. Pořadatelé připravili zajímavý program, jak se můžete přesvědčit na fotkách, které pořídil náš asistent-fotograf Jarda Pechal. Nechyběly půvabné orientální tanečnice, nebo třeba skupina Docela, která se zúčastnila soutěže Česko-Slovensko má talent. A podívat se přišli i herec a hudebník, valašský bard, František Segrado a další hosté. Výtěžek pořadatelé tentokrát věnují rodičům Elišky z Vidče, protože náklady na léčbu a rehabilitaci jsou enormní. Věříme, že důležitá byla i morální podpora všech, kteří koncert navštívili a zorganizovali. Držíme palce Elišce i rodičům a všem přejeme mořě energie a dobré nálady! Bylo nám ctí.Sezonu ukončíme v Rybníčku
Letošní sezonu slavnostně ukončíme tam, kde jsme ji na jaře odstartovali. Tedy v legendárním huslenském krytém areálu Rybníček. Ještě předtím si zahrajeme na benefičním koncertě v kempu na Bystřičce (tam začínáme v 19:00), a pak hned pofrčíme do Huslenek, kde to mezitím rozbalí skupina DEWER. Na obě akce vás srdečně zveme! Nezapomeňte na teplé spodní prádlo, noci již bývají na Valašsku chladné :-)Bubeníkovi shořel mixér. Ze Šanova si odvezl nový, podprsenku k tomu
Štěstí v neštěstí měl o víkendu náš nejlepší bubeník Vlastík Šefela. V pátek mu shořel tyčový mixér a manželka Martina zavelela nekompromisně: bez nového se domů nevracej! Složitou situaci elegantně vyřešil Vlasťův desetiletý syn Ríša. Poslední dobou totiž s námi na koncerty jezdí, aby se jako mimořádně talentovaný bubeník přiučil. A nechyběl ani v sobotu v Šanově. Tam si koupil los do tomboly a co myslíte, že vyhrál? Nic jiného než tyčový mixér! Navíc si také se STRAMem poprvé veřejně zabubnoval, konkrétně skladbu Pod Čerňanskú Kyčerú. A úspěch měl velkolepý. Dokonce tak velký, že mu u nohou přistála podprsenka (pravděpodobně dámská), která na podium přiletěla z publika. Ríša tedy mamince přivezl nejen nový mixér, ale také praktické a slušivé spodní prádlo. Děkujeme pořadatelům ze Šanova za vynikající organizaci a těšíme se někdy příště. Fotky ze srpnových akcí budeme dodávat postupně, nebojte, dočkáte se.

Naše vokalistka Sussan představila první autorskou skladbu
Huslenská zpěvačka Sussan Kocurková natočila první autorskou skladbu s názvem The Untold Truth. Jsme rádi, že i za naší mírné podpory: Dan Káčer v romaticky laděném songu odehrál baskytaru a Mikumi ke klipu pořídil promo fotku. Písnička vznikla v našem domovském studiu PRO MARTS, kterému šéfuje Milan Volčík. Zuzku k písničce inspirovala neopětovaná láska, stav, který zažil každý snad z nás. Ne každý ale dokáže takovou silnou emoci přetavit v něco smysluplného. Zuzce se to podařilo, takže ze srdce gratulujeme a přejeme hodně nových nápadů! :-) Písničku si můžete poslechnout ZDE.Dočkali jsme se obrázků z Kateřinic
Po dlouhém hledání naši administrátoři našli momentky z lesní zábavy v Kateřinicích. Byl to opravdu příjemný večer a pořádající hasiči tentokrát kromě piva zajistili i teplé počasí. Ani gumáků nebylo třeba. Ostatně, víte o tom, že nikdo, kromě hasičů, by v lese zábavy pořádat neměl? Kdyby totiž les nebo dokonce podium s kapelou někdo zapálil, hasiči si s ohněm lehce poradí. U jiných složek by to mohl být problém. Představte si, že by lesní zábavu v Kačicích pořádal třeba Klub aktivních pyrotechniků, Spolek dobrovolných dělostřelců nebo rovnou Okresní svaz pyromanů. To by pravděpodobně skončilo katastrofou. Pár momentek, které nám na kole dovezl cyklista-fotograf Jarek Pechal, najdete
ZDE.Dorazily obrázky z Hovězí
Trochu se zpožděním, které zavinily objektivní i neobjektivní příčiny, dorazily momentky z velkolepé akce na Hovězí. Bigbít na památném Kaštýle pořádal klub TJ Sokol Hovězí a organizace byla opět prvotřídní. Když se pořadatelství ujme kvalitní oddíl disciplionovaných fotbalistů, není zkrátka co řešit. Zpěvákovi Jurdovi se na pouti tak líbilo, že si pobyt na Hovězí řádně prodloužil. Zda si užíval řetízkový kolotoč, labutě nebo se ztratil v domu hrůzy naše rozvědka nezjistila. Jisté je, že domů dorazil až v neděli večer. Program nastartovala skupina Šamat s velice půvabnou zpěvačkou a vlastní tvorbou. Pár fotek tohoto bigbítového bandu z Valašských Klobouků najdete v naší galerii také.Máme fotky z Jablůnky
Vynikající atmosféra provázela naše první letošní vystoupení v Jablůnce. Jak to v tamním letním areálu vypadalo, se můžete podívat po kliknutí na žluté tlačítko Fotky z akcí. Tam samozřejmě najdete i odkazy na nejnovější galerie ze Slavičína a Nového Hrozenkova.

Hovězí: Velká předpouťová je za dveřmi
Jedna ze stěžejních hudebních událostí na Valašsku, Velká předpouťová zábava na Hovězí, startuje už v sobotu 21. července. Uskuteční se tradičně v areálu u fotbalového hřiště na Kaštýli. Předkapelou nám bude skupina Šamat, takže přijďte včas :-)

Startuje třídenní červencová rocková tour: kromě nás uvidíte například Premier nebo Freddie Mercury revival
Už ve čtvrtek 5. 7 vystoupíme na festivalu PARK PÁRTY ve Slavičíně. V zámeckém parku STRAM startuje ve 23:00. Doporučujeme ale dorazít dříve, neuteče vám tak Freddie Mercury revival nebo Marathón Band, kteří zahrají před námi. V pátek se náš umělecký soubor přestěhuje k jezeru Balaton v Novém Hrozenkově. A nepůjde jen o koupání ve vyhlášeném přírodním letovisku. Hlavním důvodem naší návštěvy je společný koncert se skupinou PREMIER. V sobotu pak rockový triatlon zakončíme v Jablůnce, kde nám už od 20. hodiny půdu připraví rocková parta DEWER. Takže držte palce a nezapomeňte se na některou z akcí zastavit. Těšíme se na vás!

Vyšla nová trička se Stramptákem. Limitovaná edice!
Jak už si někteří všímavější všímatelé všimli, před pár týdny jsme naostro otestovali nová trička s poněkud upraveným logem. Přímo na podiu je poprvé vyzkoušeli Jurda a Mikumi. Oba prozradili, že v nových tričkách si připadali mladší, krásnější a měli pocit, že pokud by si vsadili, určitě vyhrají minimálně druhou cenu ve sportce. Takže neváhejte a na nejbližší akci si tričko s naším Stramptákem pořiďte. Výhru ve sportce vám garantovat nemůžeme, (třeba si ji ani nezasloužíte), ale připadat si mladší a krásnější máte dovoleno. A to přímo z nejvyšších míst. Pro zajímavost: na rukávu najdete hlavu moudré sovy s nápisem Valašská rocková banda. Edice pro tento rok je početně limitovaná, takže kdo má zájem a zaváhá, ať potom neskuhrá. My jsme varovali! V nových tričkách nám zapózovala půvabná modelka Anna Ingrová, které tímto velice děkujeme a těšíme se, že nás někdy navštíví ve zkušebně. Pro zvětšení laskavě klikněte na obrázek níže.Dorazily momentky z valašskobystřického Hudfestu
Tak nám konečně dorazily obrázky z horké červnové noci ve Valašské Bystřici. V této krásné obci mezi kopci se konal další ročník oblíbeného Hudfestu, na který jsme s radostí přijali pozvání. Postřehy fotografů Michaela Holuba a Jardy Pechala najdete ZDE.Článek: veřejná žádost o ruku na VRT 2018
Dostali jsme upozornění na článek o letošní Valašské rockové trojkombinaci. Napsal ho Radomír Dolanský, nejrychlejší valašský redaktor a fotoreportér. Kromě toho, že se dočtete o heroických výkonech účinkujících skupin, v textu najdete i popis překvapivé události, která v Ústí mnohým téměř vyrazila dech. No, my sami jsme zpočátku netušili, co se z nájezdu blonďaté dívky, která vyběhla na podium a zpěvákovi uzmula mikrofon, vyklube. Článek najdete ZDE.

VRT 2018: horká noc v Ústí
Ani letos jsme nemohli chybět na Valašské rockové trojkombinaci. Ta se k radosti všech milovníků vážné hudby konala v nedávno zmodernizovaném parku oddychu a kultury v Ústí. Mimochodem, neví někdo, proč se akci říká trojkombinace, když vystupují minimálně čtyři kapely? Pokud někdo tuto záhadu rozluštil, napište nám do diskuze. Program nastartovala vynikající Contraakce, po nich nastoupil legendární vsetínský band Old Skart se stále půvabnou klávesistkou Zuzkou Katnarovou, a pak náš umělecký soubor písní a tanců STRAM. Pořadatelé na závěr našeho bloku připravili působivý ohňostroj, bohužel z podia jsme ho moc neviděli, takže prosíme o repeté na nějaké další akci pod širákem. No a po nás štafetu převzala skupina Defect, která letošní VRT zakončila více než důstojně. Naším speciálním hostem byl odborník přes Kabáty, zpěvák a kytarista Daviny ze Vsetína u Bečvy. Takže Daviny spešl dík i pro tebe. Jak to tam v sobotu vypadalo naznačí fotky od Jardy Pechala. Podívat se na ně můžete ZDE. Další várku fotek poslal nejrychlejší valašský fotoreportér Radek Dolanský. Jeho postřehy najdete ZDE.Start sezony: místo ledových mužů dorazili rockeři ze Zlína
První letošní akce pod širým nebem se obešla bez mrazu, deště, plískanic i bez zemětřesení nebo výbuchu sopky. Ledoví muži zabloudili někde na severu a na Moravu už prý nepřijdou. Zato dorazil jiný speciální host. Bylo nám ctí přivítat na domácí půdě v Huslenkách špičkovou zlínskou kapelu Jackye. Jak to v areálu Rybníček vypadalo při startu nové bigbítové sezony letos, se můžete podívat ZDEPrvní venkovní akce: Otvírání Rybníčku 12. května
Letní bigbítovou sezonu už tradičně zahájíme na domácí půdě v Huslenkách. V krytém letním areálu se letos představí opravdu zajímavý host: zlínská rocková legenda Jackye s kytaristou a textařem Tomášem Úlehlou. Ten v letech 2000-2005 působil v kapele VOICEBAND. Cennou zkušeností mu byla vystoupení s Richardem MULLEREM, kterého Voiceband doprovázel i na CS Rockfestu v Chicagu. Po rozpuštění této formace se přidavá k nově zakládající se skupině Jackie, která upravila koncem roku 2006 svůj název na JACKYE.Velikonoční dvojboj: Vsetín a Lidečko
V sobotu po čase opět zavítáme do oblíbeného vsetínského klubu Tři opice. Bigbít tam začne už ve 20 hodin. Druhý den, tedy na Apríla, se náš ansámbl přesune do Lidečka, kde program nastartuje rocková skupina Šamat z Valašských Klobouků. Těšíme se na vás :-)

Dorazily fotky z Bunkru
První letošní bigbít jsme odehráli ve vsetínském Bunkr Clubu. Atmosféra byla opět výborná a tentokrát musíme speciálně poděkovat Jirkovi Pirníkovi. Ještě den před akcí byl totiž strašlivě nemocný a hrozilo zrušení akce. V sobotu dopoledne se ale stal malý zázrak. Rýmička, spíš pořádná rýma, překvapivě zmizela a ač mírně oslaben, koncert Jirka statečně odezpíval až do samého závěru. Na obrázky, které pořídil Zimoslav Dorazil se můžete podívat ZDEPlesovou sezonu jsme zakončili v Zašové
Poslední ples této sezony jsme odehráli pro naše přátele lyžaře z Veselé. Rockový ples se, stejně jako loni, konal v zašovském Kulturním domě. Ještě před vystoupením našeho uměleckého souboru písní a tanců si všichni užívali koncert skvělé východoslovenské kapely Hrdza. Akci si nenechal ujít ani skladatel a textař Jura Dareba Václavík, duchovní otec skupín Dareband a Darrock. Překvapením byl také příjezd ďáblů z Ústí a Lužné, kteří některé bojácnější povahy opravdu vystrašili. Sportovcům z Veselé děkujeme za pozvání a perfektní servis, kterého se nám dostalo v zákulisí, návštěvníkům za parádní atmosféru a zvukařům za opravdu kvalitní zvuk. Do Zašové překvapivě dorazil i náš dvorní fotograf Zimoslav Dorazil, takže o momentky z povedené akce ani tentokrát nepřijdete. Podívat se na ně můžete ZDE. A pokud si ještě chcete užít zimy, upalujte na sjezdovku do Veselé. Sněhu tam zatím mají dost. Podrobnosti najdete na www.skiarealvesela.czHasiči z Hrozenkova to rozjeli ve velkém stylu
Maškarní ples, pořádaný tradičně hasiči z Nového Hrozenkova, patří k těm nejatraktivnějším na celém Valašsku. Důvod je jasný: pořadatelé této taškařici věnují hodiny příprav, takže organizace měla i letos vysokou kvalitu. V sále Lidového domu bylo možné potkat tlupu neandrtálců, Sněhurku a trpaslíky, biskupa s jeptiškou, překvapily tančící důchodkyně, které zřejmě dorazily až z filmem proslavených Hoštic. No, kdo by neznal naše tradice, asi by měl podezření, že mu do pití nasypali silný halucinogen. Mimořádně zaujalo taneční pásmo hasičů, kteří se nebáli vystavit svá mužná těla a předvést bojový tanec australských domorodců nebo zatančit kankán. S takovou choreografií by na beton uspěli i ve slavném estrádním pořadu Ein Kessel Buntes. Na podiu výjimečně nechyběl ani stramácký golem, kterého na místo dopravil pan Libor Šenk, čímž mu pěkně děkujeme. A protože dorazil za fotografa maskovaný fotograf Zimoslav Dorazil, můžete si atmosféru hasičského maškarního plesu osvěžit. Stačí klik ZDE.Upozornění: sobotní ples je maškarní, společenský oděv nutný není
Na hasičský ples, který se dnes koná v novohrozenkovském "liďáku", nepotřebujete společenský oděv. Povoleno je takřka vše. Zedník může jít za ředitele mlékárny, ředitel mlékárny za kosmonauta, kosmonaut za lesní vílu, fantazii se meze nekladou. Kdo se cítí, může jít klidně sám za sebe. Na nejzábanější ples na Horním Vsacku vás zvou hrozenkovští hašiši. Start ve 20:00

Huslenští sportovci řádili Pod Černým
Další ples letošní sezony, kde jsme měli čest si zahrát, se konal ve vyhlášené restauraci Pod Černým ve východních Huslenkách. Pro zajímavost: budova se nachází na dohled od legendární hory zvané Čerňanská Kyčera. Dojdete na ni údolím Černé. A protože veselici pořádal klub TJ Huslenky, bylo možné na parketu, i vedle něho, spatřit celou řadu špičkových huslenských sportovců i špičkových nesportovců. Sálem se nenápadně motal fotograf Zimoslav Dorazil, takže o momentky rozhodně ochuzeni nebudete. Mrkněte ZDE.Ples společnosti Ritter: dorazily fotky
Také letos jsme si zahráli na prestižním plese valašskokloboucké společnosti Ritter. Celý program bedlivě monitoroval fotograf Zimoslav Dorazil, který se s námi podělil o momentky z této vyhlášené akce. Snímky najdete po kliknutí ZDE.Poslední akce roku 2017 měla speciální hosty
Tak nám připlachtily fotky z poslední akce roku 2017. Ta se už tradičně konala na horském hotelu Portáš. Obrázky pořídili fotografové Michael Holub a Zimoslav Dorazil a jestli máte odvahu, můžete se na ně podívat ZDE. Valašsko-česko-slovenské veselici opět předcházel Zbojnický výšlap na Portáš a nutno uznat, že měsíčním svitem ozářené hory vypadaly tentokrát přímo magicky. Zvláštní poděkování patří Marcele Hastíkové a vsetínské Čajovně v legu, která nás po celou cestu až na hřeben Javorníků zásobovala hektolitry vynikajícího punče. S několika těžkými batohy těm línějším až do sedla pod Kohútkou vypomohl pan Joža Hastík. Zavazadla mohl nést sám, ale nakonec chytře použil dodávkový vůz.

ZAHRÁL I STRAKONICKÝ DUDÁK

Ani letos nechyběli speciální hosté koncertu: byli jimi legendární zlínský rocker Tomáš Úlehla a také, ač to zní neuvěřitelně, pravý strakonický dudák Milan Řehoř. Možnost doprovodit dudáka se nám poštěstilo historicky vůbec poprvé! Těší nás, že dorazili také naši přátelé z okolních chat, mezi nimiž nechyběl ani baskytarista Lubomír Kocfelda se svým půvabným dámským doprovodem. Po dvou letech se na Portáš podíval i skladatel Radoš Holík, jehož některé texty jsme nedávno zhudebnili. Po celý večer se čepovalo luxusní pivo Kamenická 12, ekologický úklid unavených hostů zajišťovaly elektromobily, které jako dispečer organizoval Jan Křižka. Děkujeme také nekompromisní, rychlé a trpělivé obsluze Helence, Rosťovi a Laďovi.Dárek pro vás: skladba Prsten z pekla
Nemáte naše poslední CD Dlouhá cesta? Na youtube najdete klipy Myšlenka a Návod na přežití, které vyšly právě na tomto albu. Dalším zajímavým kouskem je romantická balada Prsten z pekla. Jako mp3 si ji nyní můžete stáhnout. Stačí kliknout pravým tlačítkem na obrázek a podle typu prohlížeče dát "Uložit odkaz jako" nebo "Uložit cíl" a písnička frčí na váš kompjútr :-) Pokud chcete skladbu jen přehrát, kliněte pravým tlačítkem a písnička se za chvilku spustí. Další videa a mp3 najdete ZDE.STARŠÍ ZPRÁVY