Dnes je : Přesný čas :
ARCHIV AKTUALIT ZA ROK 2010

ROK ZAKONČÍME NA PORTÁŠI
Ani letos nevynecháme tradiční bigbít na horském hotelu Portáš. Kdo chce, může si tuto ojedinělou akcií spojit s výšlapem a udělat tak něco pro své zdraví. Z konečné na Vranči to pěšky zmáknete za půlhoďku, ale za dobrých podmínek se dá vyjet až na parkoviště do sedla pod Javorku. Odtamtud už to je k Portáši jen příjemná procházka. Horský vzduch se nedá nahradit ničím, to si pište! Pro párty bude vyhrazeno celé přízemí, takže pokud si nehodláte ničit sluch v sále, můžete poslouchat z uctivé vzdálenosti ve výčepu, anebo v přilehlém salonku. Akce začne v 19:30 a vstupné tentokrát nikdo platit nemusí.


Štěpánský bigbít v Novém Hrozenkově
Čas plyne jak voda v Bečvě a další z vrcholných zimních akcí, Štěpánská zábava je za dveřmi. Po mnoha letech se v tento sváteční den opět objevíme v Novém Hrozenkově. A to přímo v Lidovém domě. Místo je to strategicky velmi výhodné, protože na vlak je to asi dvě minuty a zastávka busu je hned proti budově. Akci už po osmé odstartují domácí rockoví nadšenci, kteří si říkají COLDNESS. Nenechte se zmást názvem, který evokuje chlad: těšit se můžete spíš na pořádné horko. STRAM nastoupí vzápětí. O zvuk se tentokrát postará tým zvukařů Jardy Basela ze Vsetína.

V Polance opět kotel. Mrkněte na fotky
První prosincový víkend byl pro kapelu opravdu náročný. Už v pátek si zahrála společně s italskou skupinou Mattiolli na akci, kterou ve vsetínském Domě kultury pořádala pro své zaměstnance známá společnost CLIMAX (pár fotek najdete ZDE). V sobotu následoval přesun do Valašské Polanky, kde to už tradičně vřelo a pekelnou atmosféru podpořili samozřejmě i chlupatí čerti. I když notně unavení z celodenního strašení děcek i dospělých, někteří vydrželi řádit až do rána.
Publikum s malým zpožděním nakopla skupina Vyhoď blinkr z Francovy Lhoty. STRAM nastoupil po jedenácté hodině. "Chceme poděkovat za perfektní atmosféru, kterou v Polance lidé vytvořili. A taky Laďovi Filgasovi, týmu zvukařů pod vedením Jury Skaláka a všem pořadatelům, kteří nápor v sále zvládli na jedničku," vysekl poklonu Jirka Pirník. Další podobně velká akce se chystá v Novém Hrozenkově, kde jako předkapela vystoupí domácí COLDNESS.MIKULÁŠSKÁ JE ZA DVEŘMI!
Jedna ze stěžejních akcí roku, prestižní Mikulášská zábava v Mekce valašského bigbítu, ve Valašské Polance, vypukne už v sobotu 4.12.2010. Pište si o písničku do rádia Valašsko.
Už po osmé hodině nám skupina VYHOĎ BLINKR důrazně připomene, co je třeba udělat, když chceme odbočit. Tato skupina z Francovéj Lhoty samozřejmě nebude pouze přednášet dopravní výchovu, ale hlavně bude hrát jako o život, protože hraní tyto mladíky zkrátka baví.
STRAM nastoupí kolem desáté hodiny a tentokrát žádná "pokapela" v plánu není, takže si nás užijete do sytosti. A pokud bude někdo nedočkavý, může si napsat do rádia Valašsko o některou naši písničku a nechat ji zahrát třeba svému miláčkovi. Moderátoři vám určitě rádi vyhoví. Psát můžete mailem na studio@radiovalassko.cz nebo pomocí skype. Adresa pro Skype je jednoduchá: radiovalassko. Držte nám palce, ať se v pátek příliš neopotřebujeme. Čeká nás totiž náročné vystoupení pro společnost CLIMAX na Vsetíně a hned potom náročný přesun do Valašské Polanky :-) (mia)Výlet do ZOO ve Valmezu


Před blížícím se vystoupením ve Valašské Polance si STRAM udělal malé soustředění, jehož součástí byl výlet do ZOO ve Valašském Meziříčí. "Pozorovat zvířata je velmi poučné. Někdy se až divím, jak se podobají mým kamarádům," těšil se Jirka Pirník na mamuty, žirafy a jiný hmyz. Bohužel zbytečně. "Paní na meziříčském informačním centru byla velice hodná. Informovala nás, že město leží na soutoku vsetínské a rožnovské Bečvy a alkohol je lepší pít až večer. Pak nám řekla, že zoologická zahrada ve Valmezu vůbec není. Tím nás ale celkem naštvala. Takovou základní věc, jako je zoologická zahrada, snad mají všude," kroutil hlavou Vlasťa Štefela, který bydlí v horské vesnici Valašská Bystřice a do města se dostane maximálně jednou, či dvakrát za rok. Zato Dan byl v jádru spokojený. Jako výpravčí jel vlakem zadarmo a stejně se prý nejvíc těšil na DEZU, což je nejslavnější meziříčská chemická továrna. (Proslavila ji mimochodem skladba Okolo Valmezu z prvního stramáckého demosnímku Od ucha k uchu.) "Tak zblízka jsem tu fabriku viděl poprvé a stálo to za to. Je ještě větší, než jsem si myslel. Příště vezmu aj rodinu," potvrdil nadšeně baskytarista. To Vojta na zájezd už teď přibral i svoji přítelkyni Pavlu. "Slíbil, že mi ukáže pořádného ptáka, ale teď budeme muset za pštrosem až do Zlína, když ve Valmezu zoologickou nemají," rozhodila zklamaně rukama. Přesto všichni výlet nakonec hodnotili pozitivně. "Pár zvířat jsme viděli. Na nádraží přes koleje přeběhly dvě kočky a v parku jsme vylekali veverku. Já su spokojený," dodal Mikumi. (qec)

Akce v Lužné: fotografa zaskočil Vašek
Akce v Lužné (setkání kapel Midnight Blue, STRAM, Taura) je úspěšně za námi. Po delší době jsme opět zakusili pravou bigbítovou atmosféru a zahráli si na qualitní vercajk; tímto tedy děkujeme zvukařům. Bohužel se nám do auta nevešel fotograf, tak jeho pozici musel zastoupit řidič a všeuměl Vašek Švajda z Valašské Bystřice. Kapelu pak disciplinovaně rozvezl domů. Takže i tobě Vašku díky a rádi tvých služeb příště zase využijeme. Mrkněte na fotky, které se mu podařily vytvořit. Na začátečníka to ujde.

Zahráli jsme si na Rockové noci v Liptále
Definitivně poslední letošní open-air akcí byla Rocková noc v Liptále. Na ní jsme si zahráli se skupinami Ascendancy, Waťák, Špagát a Arakain, který byl hlavní hvězdou večera. A noc to byla opravdu studená, horko bylo snad jen bubeníkům, takže příště už se potkáme někde v sále. Mrkněte na pár záběrů, které se našim fotografům podařilo zachytit, než jim zmrzly aparáty.Prudká bouře ukončila bigbít!
Ve Valašské Polance se děly věci! Ale to se dalo čekat, byl přece pátek třináctého. Slibně se rozjíždějící zábavu skupin S.P.O.K.E.N. a STRAM zrušila prudká bouře, doprovázená lijákem a silným větrem. Vichr byl nečekaný a tak silný, že povalil i mohutné reproduktorové soustavy agentury Pro-Marts, která akci technicky zabezpečovala."Uletěl nám aj velký deštník, poškozená byla také další ozvučovací technika na našem stanovišti," popsal jeden ze zvukařů agentury. Ty nejčernější odhady udávají škodu na zařízení až 40 tisíc korun. Zvukaři zažívali opravdu perné chvíle a bez ohledu na prudký liják se snažili zachránit, co se dá. Dobrou zprávou je, že vítr neodnesl žádného návštěvníka ani muzikanta a lidé se začali bavit po svém. Poté, kdy řádění živlu doznívalo, semkly se bodré dívky z Polanky do kruhu a odhodlaně zapěly lidové písně. A zpívaly tak krásně, že z různých úkrytů a děr začali vylézat schovaní návštěvníci, někteří se přidali a brzy bylo opět veselo. Fotky z Polanky si můžete prohlédnout ZDE. V sobotu se přesunujeme do Jablůnky, kde večer vypukne tradiční Medová zábava. Bude se drama opakovat? Přijďte se přesvědčit.


Vítězná fotka z akce v Polance: NEJAKÝ URAGÁN NA NÁS NEMÁ!

V Březové si vynutili přídavek. Mrkněte na fotky
Vynikajícího přijetí se STRAMu dostalo v Březové u Vítkova, kde kapela vystoupila v premiéře. Fantastické publikum se nechtělo rozejít ani po oficiálním ukončení produkce a vynutilo si více než hodinový přídavek. V Březové se konalo Česko-Slovenské setkání obcí stejného jména.Na Valašsko kapela dorazila až za svítání.
Huslenské slavnosti jako Woodstock
Trochu jako na slavném Woodstocku to v sobotu vypadalo na Huslenských slavnostech. Ani téměř vytrvalý déšť neodradil stovky lidí od účasti na celodenní kulturní akci u fotbalového hřiště. Rozmáčený trávník pod hlavním podiem dav brzy přeměnil na oraniště. Nebyla tak nouze o atraktivní pády a kdo neměl kalhoty alespoň po kolena od bahna, byl buď hodně opatrný, střízlivý, nebo dění pozoroval z pěkně uctivé vzdálenosti. STRAM nastoupil po deváté hodině večer a všem, kteří vytvořili tak parádní atmosféru patří velký dík.Díky za super atmosféru na letošním Čaganu!
Málokdo asi věřil, že se letošní Valašský čagan bude vůbec konat. Průtrž, která těsně před začátkem zle kropila Huslenky, jako mávnutím kouzelného proutku ustala půl hodiny před začátkem vystoupení první kapely. Tou byla dětská skupina Poškoláci. Nutno uznat, že vedoucí Poškoláků Sláva Kopecký vychoval hudebníky, kteří mají na svůj věk neobyčejně vyspělý projev. „Kdybych já tak hrál ve třinácti, asi bych si připadal jako genius. Líbil se mi ale celý festival,“ nechal se slyšet Vlasťa Štefela. Vysokou kvalitu přivezli do Rybníčku Ležérně a vleže s legendárním bubeníkem Jirkou Nedavaškou. Jejich pocitová a techniky perfektně zvládnutá hudba není lehce zařaditelná a ocenili ji hlavně fajnšmekři. První polovina večera byla spíše poslechová a žánrově odlišná. Na druhou už nastoupily skupiny poněkud přímočařejšího a razantnějšího stylu: STRAM a Salvation. Pro zajímavost, obě mají základnu v Huslenkách. "Byli jsme velmi příjemně překvapeni velkou účastí. Vzhledem k předpovědi počasí i vzhledem k tomu, že se na akci představily i méně známé kapely. Je vidět, že si Valašský čagan za ta léta vytvořil slušné renomé. Publikum v Huslenkách se dobře bavilo, žádné prohřešky jsme nezaznamenali," zhodnotila akci Eva Rohlenová se sdružení Amfolkfest, která festival pomáhala organizovat.STRAM: Děkujeme vám všem, kteří jste do Rybníčku v tak hojném počtu dorazili a vytvořili fantastickou atmosféru. Těšíme se na naše asi poslední letošní vystoupení pod širým nebem, jenž konat se bude v sobotu 4. září na Huslenských slavnostech. Děkujeme Evě Rohlenové a sdružení Amfolkfest, děkujeme týmu z areálu Rybníček, a také zvukaři Jirkovi Skalákovi, za vynikající zvuk.

Atyk v Jablůnce slavil narozeniny
Včelaři z Jablůnky v sobotu 14. srpna zorganizovali perfektní akci a patří jim za to dík. Stejně jako vám všem, kteří jste v tak hojném počtu do tamního výletiště dorazili. Že se noc obejde bez bouřek, nám jeden ze včelařů prozradil už dávno před začátkem akce. Vyčetl to z chování včel a je třeba uznat, že jeho předpověď vyšla na sto procent. Stejně jako loni, tak i letos oslavil v Jablůnce své narozeniny náš bubeník Vlastík Atyk Štefela. Kolik mu vlastně je, však nikdo přesně neví. Jak to v sobotu v Jablůnce vypadalo, si můžete prohlédnout v galerii na těchto stránkách.Jirka Pirník se přejmenoval!
Jirka Pirník hned dvakrát šokoval své kolegy ve skupině. První peckou byla zpráva, že si pořídil internet a má už dokonce i funkční e-mail. Ten zní: jurda.stram@email.cz, takže všechny intimní dotazy už můžete řešit přímo s ním. Dalším překvapením bylo, že už nechce, aby se mu říkalo Piras. Od čtvrtka 17. června se totiž jmenuje Jurda. Tož Jurdo, ať si okolí zvyká a hlavně ať si zvyknou i spoluhráči.

Waťák slavil, STRAM byl u toho
Deset let od svého založení oslavila 11. září ve vsetínském Domě kultury naše spřátelená skupina Waťák. Chlapi gratulujeme! Akce se uskutečnila v rámci Valašského záření, na kterém zahráli i The Backwords, slovenská skupina věrně napodobující Beatles. Waťákovské oslavy vypukly po koncertu legendární kapely Turbo, která uvedla nabitý sál do varu. "Waťáci od nás dostali speciální dort a Žluwa navíc tričko, které jsme vydali k letošním osmnáctinám STRAMu," prozradil Jirka Pirník. Jirka, Dan a Mikumi se po ceremonii chopili nástrojů a společně s Waťákem si střihli pár svižných songů. Jako další host se představil i Martin Filák. Fotogalerii z této nadmíru povedené taškařice si můžete prohlédnout po kliknutí na obrázek.Aktuality z roku 2009 najdete ZDE
Záznam vystoupení Poškoláků na VČ 2010
Valašský čagan 2010 zahájila dětská smooth jazzová skupina Poškoláci. Na její vystoupení se můžete podívat ZDE

Čagan:Poslední prázdninová akce v Rybníčku
Šestý ročník festivalu Valašský čagan vypukne v pátek v letním areálu Rybníček v Huslenkách. Bude to poslední prázdninová akce na tomto oblíbeném místě a jedna z posledních letošních open air akcí naší skupiny. Na začátku se představí, sice mladí, ale neuvěřitelně talentovaní Poškoláci. Vsetínskou formaci Ležérně a vleže s legendárním Jirkou Nedavaškou, není nutné zdlouhavě představovat. Skupina, jejíž poslední album nese název Uondaný čas, do Rybníčku přiveze skutečnou muzikantskou kvalitu. Po nás pak program zakončí Salvation. Parta, která mimochodem stejně jako my, zkouší v Huslenkách, se orientuje na moderní bigbít v duchu Cranberries a svou nevybouřenou energii určitě přenese i na všechny návštěvníky letošního Valašského čaganu . Hrát se bude za každého počasí, areál je z velké části pod střechou. Takže přijďme dát Sbohem a Nashledanou prázdninám :-)


V Polance jako předkapela S.P.O.K.E.N.
Nečekané pozvání přišlo z Valašské Polanky. V pátek 13. zahraje STRAM v tamním vyhlášeném letním areálu. Progrm brzy po osmé hodině nakopne S.P.O.K.E.N. Za příznivého počasí se bude hrát venku na výletišti, pokud bude hrozit déšť, pořadatelé hodlají akci přesunout do sálu kulturního domu. V sobotu je pak kapela pozvaná na medovou zábavu do Jablůnky.Fotky z narozenin STRAMu jsou tady!

Tentokrát jste si na fotky museli počkat, ale zato teď můžete prohlížet hned tři galerie z narozeninového bigbítu v huslenském Rybníčku. Akci dokumentovali JAREK PECHAL (Canon 30D), DAN SKLÁŘ (Nikon D60) a BOB CHYTIL (Sony). Kromě toho akci na svoji kameru zaznamenal Lukáš Vítek. Akci rozmary počasí nijak nenarušily, i když odpolední bouřka zahrozila, pak už se nicméně vyjasnilo a bigbít mohl začít. Program nakopla sqělá skupina TRAVERZ z Lužné, které patří náš dík. Mezi vzácnými hosty se objevil například Milan Volčík, bývalý stramácký klávesista a manažer, ultramaratonec Jožka Trchalík nebo spisovatel a cestovatel Dalibor Demel, jenž přijel z Prahy. Na podiu skupině pogratuloval i starosta Huslenek Oldřich Surala. Jako dárek nám předal pětilitrový demižón qualitní slivovice, címž nám udělal ohromnou radost. Návštěvou areál poctili i Daviny a Žluva ze skupiny WAŤÁK a hezky si s námi, za romantického rachotu našich nástrojů, zablbli. Kulturní vsuvku moderoval vynikající Libor Čada a zapomenout nesmíme ani na naše příležitostné krásné vokalistky Janu Káčerovou a Katku Popelkovou, které si z Pirasem zazpívaly Amazonku. Cérky děkujem!

Galavečer věnovaný Michaelu Jacksonovi. Zahájení výstavy
Pokud budete 25. června v Praze a nehodláte cestovat až do Bzence, kde ve stejný den vystoupíme, určitě si nenechejte ujít slavnostní galavečer věnovaný legendárnímu zpěvákovi Michaelu Jacksonovi. Pozvání do divadla Hybernia v Praze, kde se akce a následně i výstava bude konat, jsme dostali od naší kamarádky Daniely, za což jí velmi děkujeme a moc nás mrzí, že nemůžeme přijet.Promo fotky ve vysokém rozlišení najdete ZDE

Dáme si pauzu. V srpnu startujeme v Březové
Tak vážení a milí. Fotky z Huslenek, které pořídili Jarek Pechal a Dan Sklář si můžete prohlížet v sekci Fotky z akcí. Děkujeme vám všem, kteří jste si v záplavě dalších kulturních akcí našli cestu do Huslenek a v Rybníčku vytvořili parádní atmosféru. Kapela se do konce měsíce odmlčí, na čas se totiž rozprchneme do různých světových stran, ale už 7. srpna si dáme sraz v Březové na Opavsku a zahájíme druhou polovinu letního rockového tažení. O týden později vystoupíme v Jablůnce na medové zábavě, kterou pořádají tamní včelaři a v srpnu ještě zabouříme v Ústí a poté na festivalu Valašský čagan v Huslenkách. Takže se máme na co těšit. Zatím si užívejte prázdnin a dávejte na sebe pozor. Těšíme se na shledanou :-)

Ve čtvrtek na Gulášfestu
Na poslední chvíli jsme se dočkali pozvání na letošní Gulášfest ve Valmezu. Zahrajeme už od šestnácté hodiny.

Pozor změna! Místo Zděchova Huslenky
Pořadatelé ze Zděchova nečekaně zrušili naplánované vystoupení STRAMu v tamním Kasínu. Na Horním Vsacku ale zkrátka nepříjdete. V pátek 16. července dorazíme do huslenského výletiště Rybníček.

V pátek 9. na rockfest na Bystřičku
Druhý roční rockového festivalu v areálu letního kina u přehrady Bystřička vypukne už v pátek 9. července. V průběhu dvou dnů se na ROCKBYNDĚ představí celkem jedenáct skupin z celé České republiky a náš improvizační vesnicko-umělecký soubor samozřejmě chybět nebude. Pokud se hodláte koupat v přehradě, máte štěstí, už je zase napuštěná.

Zašovská předpouťová: jen za 40 Kč!
Vyhlášená předpouťová zábava v Zašové s kapelou STRAM a diskotékou rádia Valašsko startuje už v pátek 2. července. Přijďte oslavit začátek prázdnin. Pořadatelé tentokrát udělali velkorysé gesto: za vstup do mysliveckého výletiště zaplatíte pouhých 40 korun českých, což je cena, která se v dnešní době jen tak nevidí. Více informací se dozvíte na vlnách rádia Valašsko na frekvencích 95,3 nebo 107,1 FM. Takže si nezapomeňte naladit.

Oslava osmnáctin: máte se na co těšit!
Skupiny TRAVERZ ROCK, WAŤÁK, šílený spisovatel, dobrodruh a světoběžník DALIBOR DEMEL,legendární valašský vytrvalec JOŽKA TRCHÁLÍK, jeden z hlavních zakladatelů STRAMu SLÁVEK KOPŘIVA a další legendy se 22. května chystají na narozeninový bigbít do Huslenek. Vrcholem programu bude provázet slavný vsetínský moderátor LIBOR ČADA a chybět sanozřejmě nebude ani naše hudební těleso STRAM. Areál Rybníček je z velké části krytý a podle posledních informací pořadatelé pracují i na zastřešení dalších laviček v otevřeném prostoru. To pro případ, že by třeba náhodou zapršelo.

Soutěž! Volné vstupenky do Huslenek získali...
Známe vítěze soutěže týdeníku Jalovec o volné vstupenky na sobotní akci v Huslenkách. Platit za vstup tedy vůbec nemusí: Jana Valigurová z Ústí, Zdenka Martincová z Hovězí, Hanka Martincová z Hovězí a Jan Musil z Valašského Meziříčí. Každý z nich může pozvat jednoho kamaráda nebo kamarádku, kteří budou mít vstup do areálu rovněž zdarma. U vstupu je ale nutné se prokázat dokladem totožnosti s fotkou. Třeba průkazkou na vlak.Zásilka slivovice při cestě do Prahy zmizela
Ve zdraví se v neděli večer vrátila celá kapela i s doprovodem z velmi náročné akce v Praze. V prostorách kulturního domu Krakov STRAM vystoupil na Valašském bigbítovém večeru. "V pořádku se nám do Prahy podařilo doručit zásilku frgálů a valašských klobás. Slivovica bohužel nedorazila. Zásilku trnkové, kalvadosu a banánové pálenky měla na starosti část kapely, která cestovala vlakem. Už ve Valašském Meziříčí ale začali zjišťovat, která z nich je nejlepší. V Kolíně zjistili, že nezbylo skoro nic. Poslední flašku dopili v metru. Je to nezodpovědné," rozhodil smutně rukama Jaroslav Pechal z technického doprovodu. Ten spolu s řidičem Zdeňkem Rožnovjákem a aparaturou cestoval automobilem. Všem, kteří se podíleli na zajištění akce, zejména pak Zdeňkovi, patří velký dík. Ze zajímavé výpravy můžete shlédnout fotoreportáž ZDENa Hovězí to vřelo, prohlédněte si dvě galerie
Na jedničku s hvězdou vyšla i druhá velikonoční akce. A máte od nás pochvalu: bavili jste se jak urvaní z řetězu, ale nikdo nic nerozbíjel, nikdo se nerval, nikdo po nás neházel prošlou zeleninu, a to nás těší. Jako dárek od nás máte dvě galerie z hovězského kotle. Pořídili je opět naši osvědčení fotografové Dan Sklář a Jarek Pechal. A nechybělo ani překvapení: dorazili totiž kamarádi ze skupiny WAŤÁK, Daviny a Žluva a dokonce si s námi zahráli. Děkujeme skupině Bílá vdova, která akci rozjela a samozřejmě zvukařům ze společnosti PRO-MARTS za špičkový zvuk.A ať vám ta dobrá nálada vydrží co nejdéle. Skákat od radosti a slavit můžeme přece každý den, ne? :-)


Hošťálková super, mrkněte na fotky. Jedeme dál!
Děkujeme za hojnou účast a parádní atmošku, kterou jste nám v Hošťálkové vytvořili. Díky za pozvání skupně CONTRAAKCE a speciálně kytaristovi a zvukaři Jirkovi Skalákovi. Dnes se přesunujeme na Hovězí, kde už zvukaři a pořadatelé připravují sál pro Velikonoční zábavu. Ještě před STRAMem na vás čeká Bílá vdova z Jarcové, tak přijďte včas.Prohlížejte fotky z Polanky!
Fotky z prvního letošního bigbítu, který se konal 20. února ve Valašské Polance, můžete vesele prohlížet. Krk v tamním rozpáleném kotli nasazovali fotografové Dan Sklář a Jarek Pechal. Ten až z Huslenek Brooklynu dorazil dokonce na kole, protože mu ujel vlak. Baterku si vzal. Čest vašim aparátům chlapi, odvedli jste kvalitní výkon!

Praha: Po Obamovi a Medvěděvovi dorazí STRAM
Další významná událost čeká v dubnu Prahu. Po návštěvě prezidentů Ruska a USA, dorazí 24. dubna skupina STRAM. Pro připomínku: prezidenti na Pražském hradě podepsali významnou dohodu o snížení počtu jaderných zbraní. Zemi už tak nepůjde zničit 20 krát, ale jen 15 krát. Třeba se v budoucnu dočkáme i šťastného okamžiku, kdy se velmoci dohodnou, že stačí jen tolik atomovek, aby se Země dala zničit jen jedenkrát. To se nám všem uleví. STRAM ale žádnými atomovkami nedisponuje, takže se nás nikdo bát nemusí. Pokud se za námi stejně jako loni někteří hodláte vypravit, zajistěte si ubytování, všechna volná místa už obsadil náš doprovod. Podle předběžného plánu vyrazí aparatura už v pátek, kapela si udělá výlet vlakem v sobotu dopoledne. Zřejmě bude opět aktuální jídelní vůz.Vám, kteří jste v Praze ještě nebyli, radí náš specialista Laďa Pantok, který se vyzná v zeměpisu: "Praha vás překvapí tím, jak je velká. Tak velká jak Valašsko ale není, to ale hodně pražáků neví. Městem protéká bečva, které říkají Vltava. Je dost hluboká, při přecházení proto doporučuju použít člun nebo některý z mostů. Nejkrásnější z nich je Karlův most, pojmenovaný zřejmě podle slavného zpěváka Karla Gotta. Most je lemovám sochami slavných valašských osobností a při jeho stavbě používali dělníci přísady do buchet, jako třeba vejce, mouku a kvasnice. Pražané jsou jinak přátelští a vždycky vám ochotně poradí, jak se dostat na Václavské náměstí. Někdy ale bývají trochu smutní, což je asi způsobeno tím, že mají hodně práce. Rozhodně byste se jim neměli posmívat za jejich legrační přízvuk, je to neslušné." Tolik cenné rady Ladislava Pantoka, vemte si je k srdci, pokud to krásné město hodláte navštívit.

Studentky Klárka a Lucka vyzpovídaly Mikumiho
Studentky vsetínského gymnázia Lucka a Klárka požádaly Mikumiho o rozhovor, který použily pro studijní účely. V obsahově nezměněné podobě ho autorky poskytly i webu www.stram.cz. Krátký pokec najdete ZDE.Velikonoční rocková šňůra
Tak to vypadá na pořádně nabušený velikonoční víkend přátelé. Piras už si mastí hlasivky a kolena, Mikumi nakupuje zázvorový kořen, z kterého podle tajného receptu vyrábí účinný lektvar proti únavě (člověk po něm údajně vydrží jako zvíře) a Vlastík vsadil na svou oblíbenou borovičku. V Hošťálkové to nakopne známá domácí kapela CONTRAAKCE, jíž temperament rozhodně nechybí. Na Hovězí vás rozpohybuje Bílá vdova (ta není tak nebezpečná jako černá vdova, která poté, co si užije, zkonzumuje svého milence) a pak se tam s nějakým tím decibelem ukážeme i my. Doufáme, že nás opět potěšíte hojnou účastí :-)

ŠOK! Totální změny v obsazení STRAM!
Odchází Jirka Pirník, Mikumi, Vojta, Vlastík i Dan

(1. dubna 2010) APRÍL!!!
Nečekané změny v obsazení souvisí s odkoupením úspěšné kapely nejmenovaným podnikatelem. Ten chce zatím zůstat v anonymitě, vydal ale prohlášení, kde svůj krok vysvětluje. "Všichni cítili, že je třeba kapelu omladit. Přivedeme mladé hezké muzikanty, kteří budou atraktivní pro ženské publikum a kteří dokážou jít s módou," uvedl pod iniciálami J.S. nový majitel STRAMu. Současné obsazení tak tvoří pouze fotograf Jaroslav Pechal a bedňák Petr Tlašek. "Věříme, že nová kapela bude nejen esteticky přijatelnější, ale i úspornější. Zpěvák příliš jí, někdy i trojnásobné porce, bubeník zase ve velkém konzumuje borovičku, což se při takovém množství koncertů neúměrně prodražuje," dodal J.S. Ujistil ale, že nejbližší akce v Hošťálkové a v Hovězí odehraje STRAM ještě v původní sestavě. A co bude se starým obsazením pak? "Budu se věnovat sportu, hlavně kolečkovým bruslím a pak taky své hospodě. Stejně jsem na ni neměl čas," těší se zpěvák Jirka Pirník. Jiný názor má bubeník. "Bez hudby nezůstanu, mám už domluvené angažmá v bystřické dechovce," prozradil Vlastimil Štefela. Vyjádřil se i baskytarista: "Od června odcházím pracovat na Ministerstvo dopravy do Prahy, takže na druhou stranu to budu mít alespoň snadnější. Co naděláme? Čůrat proti větru nemá smysl a když už nás odepsali..." pokrčil rameny Dan Káčer.

Známe kapely pro Valašský čagan
Tradiční festival na konci prázdnin, Valašský čagan v Huslenkách, se letos uskuteční 27. srpna. Jako první se představí nejmladší skupina na Valašsku s příznačným názvem POŠKOLÁCI. Tito žáci možná chodí za školu, cvičení s nástroji ale rozhodně nešidí. Na svůj věk totiž předvádějí neuvěřitelně vyspělou hudbu a odborníci jim prorokují závratnou kariéru. Pokud ovšem u svého koníčka vydrží. Pro zajímavost: skupinu vede legendární jazzman a klávesový virtuos Sláva Kopecký.
Druhým bonbónkem bude vsetínská formace LEŽÉRNĚ A VLEŽE, která letos v březnu pokřtila svoji novou desku nazvanou Uondaný čas. Pak už příjde čas pro domácí STRAM. Těšit se můžete na několik novinek v našem repertoáru. Jednou z nich je i staronová skladba Stíny, kterou jsme vytáhli z archivu, trochu překopali a v novém kabátě začali s gustem hrát.
Jako poslední se na Valašském čaganu představí další kapela sídlící v Huslenkách. Nazývá SALVATION a podle zlých jazyků se prý chystá sesadit STRAM z pomyslného trůnu. Určitě dojděte zhodnotit, zda se to této talentované partě, která vznikla na troskách velkokarlovické skupiny Ona mi v oku podaří už letos ;-)

Valašská Polanka: Děkujeme za super atmosféru!
Už začátkem týdne se na našem webu objeví fotogalerie z Josefovského kotle ve Valašské Polance. O působivé momentky se postarali Dan Sklář a Jarek Pechal. Děkujeme vám za sqělou atmosféru! Dík patří také pořadatelům ve Valašské Polance, kteří tak velký nápor návštěvníků zvládli bez větších problémů. Speciální poklonu za profesionální přístup nechť přijmou zvláště Ladislav Filgas a Martin Šeliga.


Lázně Kostelec: plesová sezona ukončena
Poslední únorovou sobotu roku 2010 jsme si zhráli na parádním plesu v krásném hotelu Lázně Kostelec u Zlína. STRAMu patřil hlavní sál, sousedním barem duněla diskotéka a v suterénu vyhrávala cimbálovka. Nálada byla suprová, Piras se i přes mírný zdravotní handicap vyhecoval k famóznímu výkonu a návštěvníci se bavili. Tímto jsme úspěšně přečkali letošní plesovou sezonu, a tak 20. března může ve Valašské Polance vypuknout nová bigbítová sezona. Fotky z plesu si můžete prohlédnout ZDE.
Portáš 2009: Děkujeme za super atmosféru
Jelikož se závěr roku na Portáši fakt povedl, najdete tentokrát v sekci Fotky z akcí galerie hned dvě. Tu první pořídil fotograf Bob Chytil, do druhé dodal fotky náruživý turista a fanoušek hospody U Vozáků Petr Tlašek. Kromě STRAMu dorazila na hřeben Javorníků i kapela SALVATION, která tam představila svoji novou zpěvačku. Se STRAMem si poprvé zazpívala Magda Malaniková: zpěvačka a moderátorka rádia Rockmax. Její projev byl místy až dech beroucí. Fakt nářez! A samozřejmě nemohla chybět ani naše půvabná vokalistka Katka Popelková. A ještě jedna perla: druhý den na Portáši svým koncertem překvapil trumpetista Vlado Kumpan. Nedávno v Německu natočil novou desku a v únoru se chystá do slavné newyorské Carnegie Hall. Takže Vlado: ať to za Atlantikem bude stejně dobré jako na Portáši :-)

Trika STRAM 2009!
DALŠÍ FOTKY SE OBJEVÍ PO KLIKNUTÍ NA OBRÁZEK

Aktuality z roku 2008 najdete ZDE


Nejnovější zprávy