Poslechněte si naše skladby online na Bandzone.cz Najdete tam i několik kousků z nového alba Tajemství. Pro výběr písničky stačí kliknout ZDE


               


ROK 2015


Portáš 2015: gdo přišel, nelitoval
Letošní výšlap spojený s bigbítovým večírkem na Portáši neměl chybu. Nigdo sa nám po cestě neztratil, nikoho nepokúsali vlci a tradiční mandarinkový punč od Marcelky byl mimořádně dobrý. Prvním vrcholovým cílem byla chata Spartak, gde našu výpravu osobně přivítal generální šéf podniku Lubomír Kocfelda. Týmto pěkně děkujeme mu, aj veselému personálu chaty. Druhá část výpravy, kerá si to zkrátila lesem, už v té době seděla na Portáši (960 metrů nad mořem, 750 kilometrů od moře). Ze Spartaku je to na Portáš co by šestkrát kameněm dohodil a na cestu navíc svítily hvězdy, takže by aj bez baterky trefil gdejaký trúba. Šak aj Mikumi s Danem trefili. Atmosféra byla na Portáši přímo vřelá, obsluha luxusní a kromě jednoho důležitého kufru sme už nic jiného ve zkušebně nezapoměli. Velké poděkování patří proto Ondrovi, kerý pohotově a ochotně pro zmíněný kufr zajel, takže všecko nakonec dobře dopadlo. Přátelé, velký dík aj vám a tož věříme, že ste sa neenom protáhli na čerstvém valašském vzduchu a ale nakonec si aj pěkně zatančili a pobavili sa. Za pár dní tu možná najdete pár obrázků. Program tentokrát dokumentovali Michael Holub a Zimoslav Dorazil.


Jak ve středu na Portáš? Důležité informace
Poslední bigbít v tomto roce vypukne na horském hotelu Portáš ve středu 30. prosinca. Pro ty, gdo si budú chtět užit trochu romantiky a nepojedů autem až přímo k Portáši, tu máme páru informací. Takže romantyci a Roman Tyčky: jestli nechcete jít sami, možete sa přidat k bandě, která má na konečné ve Vranči sraz v 17:00. Pak vyrazíme pěšky směr sedlo a chata Spartak. Po občerstvení už sa každý individuálně přesune na súsední Portáš, gde začne bigbít. Mikumi vás možná na Spartaku opustí dřív, bo si musí naladit kytaru a zapojit zesilovač. Vstup je, jako dárek na konci roku, pro všecky zdarma. Doporučujeme přibrat baterku a pro jistotu teplé spodní prádlo. Výšlap není nijak oficiálně organizovaný, takže sa držte pohromadě. Ale šak nejste malé děcka.
Gdo sa po bohatých Vánocách necítí, može si dat kratší trasu z parkoviště v sedle pod Kohútků. Na Portáš je to potom fakt kúsek. Hudba začne po sedmé hodině večerní a možná zahrajeme aj na přání. Tož sa na vás těší Jurda, Dan, Mikumi, Vojta aj Vlasťa!


POZOR, POZOR! Mimořádné hlášení
Vy, keří sa chystáte na Tradiční předsilvestrovskú zábavu na Portáši, možete přenocovať na súsední chatě Spartak. Jak nám provozovatel oznámil, na 30. prosinca sa mu uvolnilo pár míst. A gdo chce, može zostať aj na Silvestra. Je dobré ale nahlásit pobyt dopředu, aby s vama počítali. Kontakt na chatu Spartak - telefón majú 603 289 474 a ímejl je chataspartak@chataspartak.cz Tož volajte zavčasu, taká šanca sa nenaskytné každý rok.

Novinky ze studia: na jedné nahrávce zazpívá Věra Špinarová
Dvě naše fungl nové písničky sme tento týden dokončili na Vsetíně. Henkaj v tém studiu Pro-Marts na Rybníkoch, gde nám vypomohla aj vynikající zpěvačka Pavlínka Hanáková. Kromě týchto dvou autorských skladeb, pod kerýma sú podepsaní Jurda, Mikumi a Veronika Kučerová, (mixuje Vojta), sme stihli natočit aj hudební podklad na jeden song do chystaného velkofilmu Děda. Toho si zahraje, jak už asi víte, slavný Franta Segrado. Na hudbu, kerú sme natočili, zazpívá rocková legenda Věrka Špinarová. O jakú písničku sa jedná ale eště neprozradíme, bo to máme zakázané od producenta. Ale šak sa to brzo dozvíte.


U Vozáků poprvé a v sedě
Tak sme sa dočkali. Premiéra ve vyhlášené hospodě U Vozáků dopadla na jedničku. Pohodový koncertík na půl plynu a v sedě, sa nám lúbil. Věříme, že aj vám, keří ste došli. Zhodli sme sa, že takové klubové hraní má svoje výhody, netrpíjá uši kvůlivá zbytečnému kraválu a hlavně ludé majú k sobě blíž. Pokavaď bude ze strany ředitelky podniku zájem, šak možeme koncertík zopakovat, třeba už koncem zimy. Eště než Dan Káčer odletí na dálný východ, chystá sa totiž na návštěvu Hong-Kongu a Austrálie. Podrobnosti nám zatým tají, myslíme si ale, že tam chce domluviť koncert STRAMu. Šak v Číně sme též eště nehráli, tož proč ne?
U Vozáků nechyběl ani všudypřítomný Jarek Pechal, takže sa možete podívat na pár obrázků. Najdete jich TADY.

To ste eště neviděli. STRAM U Vozáků a na půl plynu
Zahrát si v legendární huslenské hospodě U Vozáků je snem snáď každé světově známé skupiny. A nám sa konečně poštěstilo: kulturní ředitelka podniku pro nás našla volný termín. Takže kamarádi, gdo máte v pátek 27. listopadu čas, dojdite nebo dojeďte k Vozákom. Trošku byl problém s prostorem, který není moc velký, ale to sa vyřešilo. Šak od toho sú problémy, aby sa řešily, ne? Generální manažer rozhodl, že Vojta pro tentokráť zůstane doma a bude sa věnovať děckám. Má totiž tolik efektů, že by sám zabral půlku hospody a děcka budú enom rády, že majú tatu doma. Z toho důvodu nebereme ani další personál a zbytečné zesilovače, takže nemusíte mět strach, že na vás hospoda spadne.


GRATULUJEME! Vojta je tata. Už zas!
Trojnásobným šťastným tatú sa neskaj (19. října) stal náš kytarista Vojta. Jeho Pavlínce sa totiž narodil syn Lukášek a jak nám Vojta prozradil, je to pořádný cvalík: má rovné čtyři a půl kila a prý sa tváří spokojeně. Tož mu všeci popřejme krásný život plný neuvěřitelných zážitkú a lásky. A Vojtovi a Pavle ať zdraví slúží! Přátelé, není ten náš svět tak trochu čarovný? Zázrak zrození nového života nám to pokaždé připomíná.

OBRAZEM: Kuknite na fotky z Bunkru
Tož máme po letní sezoně a už zasej tu máme dlúhé večery. A jeden hodně dlúhý večer, protáhl sa až do rána, sa nám přihodil v sobotu ve vsetínském BUNKR CLUBU. Tož řádili ste jak pominutí, o tom žádná a nekeří členové kapely aj o hlas přišli. Věřme, že enom dočasně. Pokavaď máte odvahu sa podívať, co ste fšecko vyváďali, tož možete TADY. My si fčilej zas dáme pauzu, protože nás čeká fůra práce s plánovaným natáčáním.

VIDEO: Vzpomínka na Šimečka
Kamarád Zdenek Šimek měl velice rád jednu písničku a často říkával, že z bigbítu neodejde, dokavaď mu ju nezahrajeme. Gdyž nás navštívil naposledy, už sme tu píseň zahrát nestihli. Tak třeba příště sa mu donese přímo do nebe. Vzpomínkové video najdete TADY. Raz sa tam gdesi v jiné dimenzi sejdeme všeci. Do té doby si važme života, prožívajme lásku a všímajme si krásy, které je všude kolem nás tolik.

Bunkr club zahajuje sezonu. Budeme u toho
Na jaře sme slúbili, že sa eště letos vrátíme do vsetínského Bunkr Clubu. Možeme prozradit, že k tomu dojde 17. října. Posledně bylo plno, tož není divu, že sa zasej těšíme jak špačci na rybíz. Jak už sa vám možná doneslo, tento oblíbený podnik byl přes léto zavřený, fčíl sa podle pořadatelů možeme těšit na zajímavé změny. Gdo ví, co to znamená.... Že by pořadatelé nasadili eště pjeknější servírky? Šak sa uvidí v sobotu 17. října.

HUSLENSKÉ SLAVNOSTI: závěr sezony jak řemeň!
Tak, máme tu konečně fotky z poslední letošní akce pod širákem. Proč tak pozdě? To je jednoduché, důvodem byly objektivní aj neobjektivní příčiny. No, a fčil, když už to chápete, možete mezi obrázkama listovať a připomenúť si tu neuvěřitelnú atmosféru z Huslenských slavností. Zároveň děkujeme huslenským pořadatelom, za důvěru v nás vloženú, agentuře PRO-MARTS za špičkový zvuk a samozřejmě vám fšeckým, keří ste do Rybníčka dorazili a ve velkém stylu s nama ukončili letní bigbítovú sezonu. Fotky z Huslenek najdete TADY.Smutná zpráva: odešel náš kamarád
Dneska ráno dorazila převelice smutná zpráva. Tento svět opustil náš kamarád Zdenek Šimek z Ústí. Člověk, který nosil dobrú náladu, dokázal povzbudit a přenést radost aj na ostatní. A gdyž bylo třeba, kapele nejedenkráť pomohl. Teď si nejsme jistí, jestli sme mu dostatečně poděkovali. Bude nám chyběť.

HUSLENSKÉ SLAVNOSTI 2015: přiletí aj Saxana. Vstupné = 0 Kč
Přátelé. Je to k neuvěření, ale další letní bigbítová sezona pomalu končí. Asi naposledy nás letos pod širákem uvidíte a uslyšíte v sobotu v Huslenkách. Naším vystúpením vyvrcholíjá Huslenské slavnosti 2015, a pak už budeme čekať na podzim. Šak ten je též krásný.
Slavnosti začínajú už odpoledňa a těšiť sa možete na pestrý program. Dorazí například kúzelník Šeklin, zahrajú Boney M, zazpívá zpěvačka a herečka Petra Černocká, kerú znáte jako Saxanu z tej pěknéj pohádky. Tož dojeďte, těšíme sa na vás. A vstupné v sobotu samozřejmě nigdo platit nemusí.

VIDEO: Bubeník slavil narozeniny. Kapela mu zahrála doma na dvorku
Jak už asi víte, tradiční púťové posezení ve Valašské Bystřici pořadatel z nejasných důvodů zrušil. Tož sme si řekli, že aspoň navštívíme našeho bubeníka Vlastíka, kerý bývá kúsek od místa, gde sa mělo hráť. A co čert nechcél, Vlasťa zrovna toho dňa slavil narozeniny. Prý už štyrycáté štvrté, ale nemáme to nigde říkať, tak si to nechte pro sebe. (Nekeré jeho fanyky si totiž myslíjá, že je o rok mladší.) Zlézali sme sa ke Štefelom jak švábi na pivo. Najprv Mikumi a Jarek Pechalůj dorazili z Huslenek pěšky přes Vsacký Cáb, za nima sa jakoby náhodú objevil Jurda se zvukařem Liborem Šenkem a úplnú náhodú měli v autě aj jakýsi aparát. Tož gdyž nakonec přijel aj Dan se svojú krásnú přítelkú, už sa na dvorku vyhrávalo a ludé, kteří šli kolem, mysleli, že je tam zábava. Bylo to nakonec velice příjemné posezení, aj video z toho vzniklo. Podívať sa možete TADY.Na vsetínském Gulášfestu to přímo vařilo
Valaši ze Vsetína aj okolí! Moc sa omlúváme, ale na letošním Gulášfestu sme opravdu další písničky přidať nemohli. Regule byly dané jasně: do půlnoci a šlus! Šak aj Honza Gottfried, kerý tam byl za moderátora, nám to asi pětkráť připomínal. Ani nevíte, jak nám to rvalo srdce, gdyž ste tak pěkně skandovali. Buďme rádi, že večírek vsetínská vrchnosť povolila aspoň do tej půlnoci a my vám to vynahradíme jindy. Třeba už v sobotu 22. srpna v Ústí. Víte, ona to není sranda, dělať rockový festival v noci ve městě. Budete sa diviť, ale sú ludé, keří aj v pátek a v sobotu chodíjá spať s kurama (akorát by nás zajímalo, kolik lidí v paneláku chová kury).
Jinak děkujeme pořadatelom za pozvání, vám všeckým, keří ste na nás přenesli tu perfektní náladu a samozřejmě aj kapelám před nama (Heaven, Headmaster, Darrock) protože vás luxusně bavily, než sme na Vsetín dojeli. Fčilej sa možete podívať na obrázky, najdete jich TADYDalší fotky z Rockové noci. A prý je na cestě eště jedna várka
Tak nám kamarádi dorazily mraky fotek od našeho dvorního fotografa Jarka. Možete sa na ně podívat TADY. Šak řádili ste jak urvaní z řetaza, ale tak to má na správné valašské rockové noci byť. Až napadne sněhu, budeme enom vzpomínať. Třeba na chrliča ohňa Martina Šuláka, zvaného Plamenožrout ohnivý. Hleďme ho ogara, jak sa nám vypracovál!
Padla úvaha, že Martin povýší z nosiča beden na STRAMáckého Kúprfílda.
No, ale není to úplně fšecko, na cestě je další zásilka usvědčujících obrázků. Ty možná přidáme pozděj, bo webmástr si po Janové vzal volno a nigdo neví, kdy a lesti vůbec, sa vrátí. Tož dúfajme.Tropická rocková noc v Janové: máme první fotky
Odtéklo hodně vody z Bečvy do Moravy, aj do Dunaja, gdy sme naposledy hráli v Janové. A návrat to byl pohádkový, stejně jak pohádková byla sobotní tropická noc. Děkujeme všeckým za perfektní přijetí, pořadatelom z Mysliveckého sdružení Janová-Ústí za profesionální servis a v neposlední řadě zvukařovi Jurovi Skalákovi za kvalitní zvuk. Chystáme pro vás mraky fotek, ať možete zavzpomínať. Fčilej vám nabídneme první obrázky, které zachytil nejrychlejší reportér na Valašsku, a též spisovatel, Radek Dolanský.
Fotky najdete tady TADY. A co víc, Radek o sobotní rockové noci napsal pro internetový magazín Region Valašsko zajímavý článek. Ten si možete přečíst TADY. Další informace a fotky přidáme v pondělí.

Kotel na Hovězí neochladil ani déšť
Gdyž na hovězském Kaštýli v sobotu spustil déšť, napadlo nás, že za chvílu nebude pro koho hráť. Valaši ale dokázali, že sú národ odolný, statečně přečkali víc než hodinovú sprchu, a pak už sa pařilo až do rána. Provazy vod ale málem odnesla Vojtova aparatura: jak známo voda a elektřina sa majú tak rádi, že až negdy jiskry létajú. Náš kytarista ale nakonec aparátu důrazně domluvil a ten si dal řécť, takže technická pauza nebyla dlúhá.
Co dodať k letošnímu bigbítu na Hovězí? Tož snáď enom, že děkujeme předkapele Tweezer, Andrejovi od zvukařů, klubu Sokol Hovězí, který předpúťový bigbít parádně zorganizoval a samozřejmě vám všeckým, keří ste na Kaštýl dorazili. A aby sme nezapoměli, tak aj panu Filovi, za umělecký tanec u zábradlí, který předvedl bez nároku na honorář. Fotky najdete třeba TADY. Tak si virtuálně listujte.Bigbít na Hovězí: na fejsbúku už přes tisíc účastí
Jedna z vrcholných hudebních akcí na Valašsku, hovězská předpúťová zábava, je za dveřama. V sobotu 25. červenca ju odstartuje skupina Tweezer. Na fejsbúkové pozvance (fejsbúk, píše sa facebook, to je taková stránka, gde na sebe veřejně prozradíte aj to, co byste vlastní mamě neřekli), už účast příslíbilo hodně přes tisíc účastníkú. Hernajs, to si asi ani všeci nesednete, ale šak na takovú zábavu nejdeme seděť.Máme fotky z Ratibořa a ze Zašové
Tož ste sa bigbíťáci dočkali. Fotky z obou povedených akcí nám fotograf Jarek Pechal z Pechalova doručil a byl to od něho přímo hrdinský čin. On totiž neuznává motorové dopravní prostředky a všude a za každého počasí jezdí na kole. Tož fčíl sme sa o něho aj trochu báli, protože v tom africkém vedru Jarek dorazil červený jak rozzuřený krocan a jeho povrchová teplota dosahovala minimálně 45 stupňů. Ale co by pro vás neudělal, že? V Ratiboři nám tentokrát počasí vyšlo, skupina PATRIOT ze Střelné to parádně rozjela, o špičkový zvuk sa postarala agentura Pro-Marts Milana Volčíka, takže díky pořadatelom a aj vám, keří ste dorazili.
Bigbít v Zašové nastartovala legendární kapela KORIDOR ze Zubří. A pak už sa děly věci. To ani nemá cenu popisovať, to možete zažiť enom v Zašové na předpúťové. Poklona patří zvukařskému týmu, kerému šéfuje Lukáš Káňa a menovcovi našeho kytaristy Jardovi Mikulenkovi za pozvání.Víkendový dvojboj: v pátek Ratiboř, v sobotu megabigbít v Zašové
Páteční bigbít v Ratiboři nastartuje skupina Patriot. V sobotu pak náš umělecký súbor písní a tancú zamíří do Zašové, gde začíná jedna z největších pútí ve střední Evropě. Dobrá rada, auta odstavte dál od centra Zašové a k letnímu areálu rači dojdite pěšky. Čeká sa obrovský nápor návštěvníkú, ušetříte si nervy a eště si po cestě možete kúpiť cukrovú vatu. Jako host na začátku Velké zašovské zahraje legendární skupina Koridor. Máte se na co těšiť kamarádi!

Máte rádi romantiku? V sobotu nás najdete u Čertových skal
Tak to tu eště nebylo! V sobotu si zahrajeme na dohled od Čertových skal. Přímo u motorestu v Lidečku, gde majú pěkný letní areál. Počasí podle pořadatelú prý řešiť nemusíte, majú tam aj střechu. Sexy teplé spodní prádlo ale určitě neuškodí.MIMOŘÁDNÉ HLÁŠENÍ! Zrušení akce
Plánované páteční vystúpení v Ratiboři (19. 6.) pořadatelé zrušili. Asi sa jim nepozdávalo počasí. Pro ty pomalejší: neskaj do Ratibořa fakt nejezdite, byli byste tam sami. Takže sraz si dáme až v sobotu 27. 6. v Lidečku. Konec hlášení.

VRT 2015: A eště jedna várka momentek od Boba
Tak letos sa nám urodilo. Další zásilka fotek dorazila od našeho záložního fotografa Boba Chytila ze Vsetína u Bečvy. A sú fakt pěkné. Tož jich projeďte, ať máte přehled gdo, gde a s kým. Nejnovější obrázky z Trojkombinace najdete TADY.

VRT 2015: Dorazily fotky od Jarka Pechala z Pechalova
Máme tady další várku obrázkú z letošní Valašskéj rokovéj trojkombinace. Tož sa pozorně dívajte a gdyž sa najdete, možete si za odměnu kúpiť pivo nebo třeba jahody. Šak henkaj na Vsetíně v průchodu už jich zelináři prodávajú. A sú dobré.První fotky z Trojkombinace. Článek a recept proti nachlazení k tomu
Letošní VRT byla fakt pestrá. Pěkně sme si zahráli, zablbli a nekeří sa mohli zadarmo aj osprchovať. Díky hromovej búřce, která ale přesně podle předpovědi skončila s naším nástupem. Ostatně jak to v Ústí vypadalo sa dočtete v podrobném článku Radka Dolanského na Regionu Valašsko. Pro článek klikni TADY. Novinář rychlý jak Šinkanzen! A eště aj stíhal nafotit mraky fotek. Jeho obrázky z letošní VRT najdete TADY. Další fotky od našich dvorních paparazzi přidáme postupně.
Lidi, jak jste povzbuzovali, celí promočení, to bylo neuvěřitelné! Woodstock hadra. Modlíme sa za vás, ať to neodležíte. A kdyby vás začalo škrábať v krku, Mikumi má pro vás jeden tajný recept: dvě kávové lžičky práškové kurkumy nasypete do hrnka, k tomu špetku černého pepřa a skořice a zalejete skoro vařící vodú. Po chvilce přidáte trochu smetany nebo mléka. Gdo má rád sladké, použije med. Ale pozor! Med nigdy nedávajte do horkého, musíte počkat až teplota kurkumového drinku spadne na 40 stupňů. Tento lék opravdu zabírá a cérky, které ho užívajú pravidelně, majú potom krásnů pleť. Tož tak.


Víte o tom, že VRT 2015 startuje už v sobotu?
Kurňa, tož to sa nám dělajú pěkné tropy. Vypadá to, že v sobotu na Valašskéj rokovej trojkombinaci zimní kabáty, ušanky ani jiné drtiče zimy potřebovať nebudeme. A to je dobře. Tak sa pěkně v tichosti připravujte, zalévajte zahrádky, navštivte příbuzné a v sobotu to v Ústí roztočíme. Šak VRT je enom raz do roka, tož si ten bigbítový svátek užijme.Halenkov: Zpěváka sme neprodali. Ve Vítkově tropická noc
O našeho zpěváka Jurku projevil zájem Maxim Turbulenc, kerý si před nama zahrál na Halenkově. Že by sa jim hodil do partyje. (Maxim Turbulenc, to je taková ta srandovní kapela, co hraje hopsavé písničky pro děcka. Moc šikovní ogaři a sú pro každú ptákovinu). My ale Jurku nedáme, protože ho máme rádi a navíc aj pěkně zpívá. Z Halenkova sme nabrali kurs na Vítkov. Na tamním fotbalovém stadionu sme si zahráli po Anne K. Výborné prostředí, výborní lidé, výborné počasí, výborný zvuk. Co víc si može rocker přát? Akorát na bylo líto, že koncert musel skončit přesně podle vyhlášky, takže hodně plánovaných skladeb vypadlo. Aj tak došlo na dva přídavky. Pár fotek z obou akcí vyvěsíme, ale musíte pár dní počkať, možná do konca týdňa.Máme fotky z Rybníčku. Kuknite.
Tak kamarádi, za první letošní venkovní bigbít vám píšeme jedničku. Tajak sme skromně čekali, návštěva byla v Huslenkách veliká a nálada výborná. Proto vám děkujeme a těšíme sa na další bigbítek. Děkujeme takej vrátnému z meteorologickéj stanice na Lysé hoře, kerý nám slíbil dobré počasí a slib aj dodržel: po búřce nás čekala fajnová, skoro letní, noc. (To by nás zajímalo, jak oni to tí metronomi dělajú?) Jarek Pechal z Pechalova vám z Rybníčku přichystal pár obrázků, tož sa podívajte.
PS: Jeden návštěvník stránek si postěžoval, že sme zapomněli poděkovať kapele DONOR, která zahrála na začátku. Tož děkujeme ogaři aj vám za výborný výkon, a též pánom zvukařom za qualitní nazvučení.VIDEO: Letní sestřih vystúpení STRAMu. Najdete sa v něm?
První letošní venkovní bigbít, jak říkáme my Valaši "oupn ér", startuje už v sobotu. Podla zvyku sezonu zahájíme v huslenském areálu Rybníček, gde pořadatelé dokončujú přípravy na očekávanú meganávštěvu. Náš bubeník Vlasťa je už tak netrpělivý, že ani dospať nemože a pod zhlavec si pro jistotu každý večer dává paličky. Co gdyby pískli nečekaný poplach, že? Věříme, že vás navnadí aj video sestřih z minulých akcí, který připravila tvůrčí dílna VOKO PRODUCTION. Video si možete pustit TADY a gdo sa v něm najde, može nám o tom v Rybníčku povykládať. A eště dodáme, že sobotní bigbít v Huslenkách nakopne už od půl deváte skupina DONOR. Dojdite na čas, ať ogary stihnete.Modelka Terka zapózovala v nových tričkách STRAM
Valašská top modelka Tereza Mozgová nám ochotně zapózovala v tričkách STRAM pro rok 2015. Jak jí to sluší, sa podívajte TADY. Gdo ste nezehnali model 2014, nic si z toho nedělajte: v tom roce sme totiž žádné trika nevydali, tak ste si jich ani pořídiť nemohli. Ledvá tak nejaké padělky. Terezce moc děkujeme a až bude sútežiť o Miss World nebo neco podobného, budeme ji držeť palce. A gde že tyto krásné trička kúpíte? Letos na každém našem koncertě, zábavě nebo v prodejně s dárkovým zbožím na vsetínské Smetanově ulici. Hneď naproti Besedě. A rači moc neváhajte, jak hlásil asistent Jarek, nekeré velikosti už budú brzo vyprodané. Tož tak děcka.Fotky z víkendu sú tady
Ve vsetínském Paláci kultury a oddechu to na oslavách 10. let Darebandu žilo. Atmosféra byla nádherná, sál vyprodaný a zakladatel kapely Jura Dareba Václavík představil nekolik zajímavých hostú. Nechyběla mezi nima ani filharmonička Hanka Škarpová nebo Trombitáši z Púchovskej doliny. My sme přišli na řadu až na konec a společně s Darebandem zahráli valašský megahit Makyta. Ludé sa zvedli ze židlí a zpívali takej, až sme z toho byli na měkko. Za Vojtu zaskočil kytarista Luboš Kocfelda, kerý by sa mohl přihlásiť u hasičů, protože za nás každú chvílu hasí nejaký problém. Dareba navíc představil knížku o Darebandu, gde najdete aj texty jejich písniček. Gdo patříte do fanklubu Darebandu, možeme enom doporučiť. Darebáci od nás dostali trička STRAM model 2015 a hned na podiu sa do nich nasúkali, takže dámy mohly krátce obdivovat vypracované těla muzigantů z Darebandu. Zdravá valašská strava, kerú Dareba tak propaguje ve svojich skladbách, zkrátka postavu zformuje lepší, než nejaký Totalgym. To víjá odborníci na výživu už dávno.
A super nálada byla aj v sobotu v Bunkr Clubu, gde nás střídal jeden z nejlepších českých dýdžejú DJ Pecha. Děkujeme též perzonálu Bunkr Clubu za to, jak trpělivě a ochotně sa o nás staral: cérky za pultem eště nezapomněly, co to je usmívať sa na zákazníka, a to je dobře. Bunkr dostává jedničku a my věříme, že třeba na podzim, až zadujú první studené větry, sa na Vsetín vrátíme. A tož fčil sa podívajte na fotky z pátku aj ze soboty. Najdete jich pod žlutým tlačítkem FOTKY Z AKCÍ.V pátek na Dareband, v sobotu sa sejdem v Bunkru
Možná to eště nevíte, protože to je tajné, ale na Oslavách 10 let hudebně-zábavného spolku Dareband, vystúpíme aj my. Megapárty ve vsetínském Domě kultury začíná 15. května už v 19 hodin a STRAM bude takové překvapení na závěr. Co ale zahrajeme, prozradit fakt nemožeme. Zažijeme tam ale jeden historický okamžik: místo Vojty na kytaru zahraje Luboš Kocfelda! Šak znáte Luboša, henkaj ze Spartaka, je to dobré ogařisko, rád pomože, gdyž je třeba. Vojtu totiž v pátek nepustí manželka, aby neřádil dvě noci po sobě. (Nekeré roby sú všecky stejné, nenaděláte nic). Ale na sobotu už Vojta volno dostal, takže v Bunkru obvyklá sestava.
Tam vás navíc čeká aj česko-slovenská diskotéka, pod odborným vedením jednoho z nejlepších českých dýdžejú DJ Pechy.Na Vsetíně premiéra triček pro rok 2015
Ve vsetínském klubu Tři opice sme představili trička model 2015. A musíme prozradiť, že ohlas byl výborný, šak dva chlapi sa o tričko aj pobili. Gdo už nemože vydržať a o nový model má fakt velký zájem (berte, dokaváď sú), ať navštíví prodejnu na vsetínské Smetanově ulici (naproti je Beseda), kde majú různé dárkové blbinky a takej výborné čokolády, mydla a čaje. Tam si možete tričko STRAM model 2015 prohlédnúť, šáhnúť si na něho a aj si ho kúpiť. Stejně tak na našich koncertoch a zábavách. Jináč, děkujeme za podporu a dámské obsluze v "Opicách" za pěkné úsměvy a rychlosť, s jakú nám nosila pivo a vodu. Fotky z povedené akce najdete TADY.
A víte-i co? My vám na Vsetíně v květnu zahrajeme eště raz. Tentokrát to bude v Bunkr Clubu 16. 5. Tož dojdite. Aj my dojdem.V klubu Tři opice představíme nové triko STRAM!
Tak je to tady. Po věcej než roční pauze konečně představíme nový model triček. A stane sa ta už ve čtvrtek v Opicách. Působivý návrh od autorské dvojice Kocůrek-Mikumi pravděpodobně ovlivní módní trend v celém Eurosojuzu aj dalej. Podle prvních kritikú sú trička fakt velice pěkné, potvrdila to aj paní uklízečka Nováková. Tak sa těšte.

Premiéra v Opicách už ve čtvrtek
Ve vyhlášeném vsetínském hudebním klubu Tři opice zahrajeme už 30. dubna a bude to z naší strany asi poprvé. Nigdo si totiž nepamatuje, že by sa tam negdy hrálo, tak tomu klidně možeme říkat premiéra. POZOR: začíná sa už v osm hodin večer středoevropského letního času. Padne, podobně jak v Bukru Clubu, návštěvnický rekord? Pro každý případ buďte dochvilní, ať na vás nemusíme čekať. Klub Tři opice najdete na Mostecké ulici, to je tam naproti poště.

Nový videoklip: vzpomínka na JKM
Jak už víte přátelé, v zimě opustil tento svět náš kamarád a (obvykle) nehrající člen STRAM TEAMU Jožka Každopádně Machalec. Byl to chlap, kerý nepokazil žádnú srandu a co je hlavní, tu srandu si dókázal udělat aj ze sebe. Vzácná vlastnosť. Proto sa na vystúpení našeho ansáblu stal tak populární a každý sa s ním rád vyfotil. Šak Jožka zapózoval aj na titulní straně našeho památného CD MY SA NEDÁME! Spolu s Loyzú Maňákem Železňákem pak namluvil úvod tejto desky a na konci přidal veselú historku z dob, gdy byl hasičem a nechtělo hořeť. Klip nazvaný STRÁŽCE si možete pustit TADY.Valašská Polanka: Ostřihal si Dan háro?
Neostřihal, buďte klidní. Hlavně vy, keří ste byli až v poslední řadě, špatně vidíte nebo ste byli tak napití, že ste ani nevěděli, gde máte tužku. Možná vám totiž uniklo, že ten krátkovlasý baskytarista nebyl Dan, ale legendární Jirka Hladký (ex-STRAM, ex-Gryfis), kerý zaskočil za Dana. Toho schvátila jakási chřipaňa, nebo co, ale právě díky Jurkovi ste nepřišli o parádní Jozefovský bigbít. Velký dík patří zvukařovi za výborný zvuk, kapele Výfu(c)k, že to tak pěkně rozjela a samozřejmě děkujeme pořadatelom ze sportovního klubu. Mimochodem, víte že TJ ve Valašské Polance funguje už od roku 1937? Sportovcom z Polanky zároveň přejeme víc takto povedených zábav a též hodně gólů, samozřejmě ne do vlastní brány. Fotky z akce si možete prolédnúť TADY. A 30. dubna vás pak velice rádi přivítáme ve vsetínském klubu Tři opice (je to naproti vsetínské hlavní pošty). Už sa na vás těšíme!
OZÉFKOM VŠECKO NAJLEPŠÍ! V Polance to rozpumpuje Výfu(c)k
Hej Ozéfci, aj vy ostatní! Jak sa těšíte na letošní Josefovskú? Valašská Polanka, toť místo bigbítu zaslíbené, jak psával už slavný spisovatel Alois Jirásek. No, možná to napsal negdo jiný, ale to je fčíl jedno. My v každém případě čekáme pořádný kotel a už sa nemožeme dočkať! Tož nezapomeňte: v sobotu v Domě kultury ve Valašské Polance. A dojdite na čas: bo už po osmé sa do toho obuje skupina VÝFU(C)K.Bunkr narvaný, jak vlak do Kalkaty
Po dlúhé době sme zaparkovali na Vsetíně a stálo to za to. V Bunkr Clubu kromě nás vyhrával aj najlepší vsetínský dýdžej Jirka Pecha, takže pořádně ani nebyl čas na pauzu a na parketě sa furt muselo poskakovať. Šak z Juráša Pirníka téklo jak z hastrmana a vypadalo to, že aj mozek sa mu chvílama přehřívá. Cérkám to opravdově slušelo. Krútily sa na parketě jak žížaly a pár si jich už vzalo krátké sukně. Tož pěkně sa na to dívalo. Modelky za barem sa usmívaly a házaly na chlapy očkem, no a pak sa divte, že tam byla nekonečná fronta. Aj jacísi horkokrevní ogaři sa tam pobili, ale proč, to nigdo neví. Ti chytřejší sa nebili, ti fandili. Hlavní byl samozřejmě bigbít a všeci sa shodli, že by letos v Bunkru neškodilo repeté. Náš paparazzi samozřejmě nelenil a pořídil hromadu usvědčujího materiálu, tak si možete připomenút, jak vám bylo dobře. Fotky najdete TADY.
My si teď po zimní šnůře dáme krátký veget, ale už 21. března nás čekajte ve Valašské Polance.Plesová sezona skončila v Kostelci. Zapínáme forsáž a míříme do Bunkru
Lázně Kostelec asi zná každý, je to kúsek od Zlína (upřesnění pro Pražáky: Zlín je zasej kúsek od naší zkušebny v Huslenkách). Hráť v Kostelci nás fakt baví, protože je tam čisto, umíjá výborně uvařit a servírky sa pěkně usmívajú. A každý rok si též říkáme, že vyzkúšáme tamní pověstné lázeňské procedury, ale eště nigdy na to nedošlo, protože Vojta musí byt brzo doma, jinak by od robky dostal za uši. Tož třeba příští rok. Potěšilo nás, že dojeli aj naši kamarádi Jirka Pecha, Jirka Gabriel a Richard Jaroněk, které doprovodily jejich půvabné partnerky. A krásných cérek tam letos bylo opravdu požehnaně, stačí si projít obrázky, najdete jich TADY.
Tož tak. Vystúpením v Kostelci sme úspěšně zakončili letošní plesovú sezonu, a proto sme na první rockový bigbít parádně rozehraní. No a ten startuje v sobotu ve vyhlášeném vsetínském hudebním klubu Bunkr, kde nás bude střídat DJ Pecha a jeho česko-slovenská diskotéka. Tož si datum poznačte do deníčkú; hlavně prosím vás vy, kteří už ste tak trochu dementní, zamilovaní nebo příliš roztržití. Je to posledního února. Děkujeme.

Dorazily fotky z Brumova
Památný Brumovský hrad vypadá v noci strašidelně, ale v kulturáku vedle zimního stadióna byla v sobotu na plese sranda. Kromě nás si věhlasný klub FC ELSEREMO pozval aj legendární dechovú hudbu, která nese název Brumovjanka. A hoši publikum rozparádili tak, že by aj metalisti mohli závidět. Gdo neskaj umí zahrát poctivú dechovku na poctivé dechové nástroje? Málogdo. Ogařiskám držíme palce, když sa budú starat o následovníky, brzo jich bude jak Alexandrovcú. Šak aj my sme byli dobří, co bysme sa nepřiznali. Hrálo sa nám výborně aj díky parádnímu ozvučení, o které sa postaral mistr zvuku Lukáš Káňa. Do auta nám konečně vešel aj Jarek Pechal, který pohrozil, že gdyž ho nenaložíme, dojede do Brumova třeba na kole. Nechtěli sme, aby mu zmrly uši nebo nejaký jiný důležitý úd, tak sme ho nacpali mezi bedny a kufry, takže mu enom hlava trčela. Ale díky tomu sa možete podívat na hromadu fotek. Obrázky najdete TADYV Březové sa tančilo aj u tyče
Do Březové jezdíme rádi. Abyste věděli proč: žijú tam dobří ludé a tato obec navíc patří k vůbec nejstarším v celé Čechii - psali o ní už ve třináctém století. A ve století jedenadvacátém sa Březovjané možú pochváliť týmem modelek-hasiček. Šak aj podepsaný kalendář, který ty pěkné cérky nafotily, zme dostali. Eště před začátkem nás se svojim realizačním týmem uvítal legendární starosta Pavel Schneider, který je pro změnu asi nejmladším starostú v Evropě. Kromě mažoretek a dalších tanečnic nás zaujaly aj dvě kočky, které si v sále postavily tyč a předváďaly na ní takové akrobatické variace, až zme mysleli, že sú z gumy. Aj Jurda Pirník sa přiznal, že by takové kúsky na tyči nedokázal. Náš umělecký súbor písní a tanců vyhrával v hlavním sále, v menším řádili chlapi z cimbálovky Demižón. Chlapi přijeli z jižní Moravy a překvapivě dovezli místo vína slivovicu. Ale byla mimořádně qualitní, což zme my Valaši museli uznat, protože na trnkovú zme odborníci. Nechyběla samozřejmě bohatá tombola, gde byly stovky cen a vyhrát ste mohli třeba barevnů televizu velkú přes celý obyvák, nebo automatickú pračku. A představte si, že aj letos sa jeden náš zástupce dostal do hlavního slosování. Prozradíme, že to byl bubeník Vlasťa, který si z klobúka vytáhl domácí tiskárnu. Ani zvukař Dušan Trličík nepřišel zkrátka a vyhrál jízdní řád do Opavy a k tomu pytel zemákú. Zemáky ale pak vyměnil za čistící súpravu k bazénu. Tak teď už mu chybí enom ten bazén. Fotky z akce nám zaslal pan Cyril Vlček, kerému za to pěkně děkujeme. Podívat sa ně možete TADY. A v sobotu zamíříme opačným směrem: cílem bude Rohatec nedaleko Hodonína, kde pořádá ples tamní velkoklub TJ Slovan Rohatec.Po štaci na domácím hřišti míříme na sever
Gdy zme poprvej zahráli na sportovním plese TJ Huslenky už nigdo neví. Chlapi v hospodě U Pokorných říkali, že to už je dávno. Není to sice úplně přesný termín, ale důležité je, že zme nevynechali ani letošní ročník, šak ze zkušebny to máme enom dva kilometry. Sportovci v Huslenkách mohli slyšet aj naše úplně nové písničky, které majú pracovní název Myšlenka a Návod na přežití. Nigdo neodešel a nekeří týpci aj zatleskali, tak to je pro nás signál, že máme fakt dobré nápady. Na fotky sa možete podívat TADY. A prosíme vás: gdyž vidíte, že Dan neřídí a naznačuje, že by si vypil, tož tu slivovicu do něho nelejte jak do kanystra. On pak říká různé blbosti, třeba pravdu a to tak v dnešní době nejde.
No a v pátek nás čeká přesun na severní Moravu, konkrétně do Březové u Vítkova, gde si zahrajeme společně s cimbálovú muzigú Demižón.

Plesová sezona 2015 nám odstartovala v Klobučanu
Rok sa s rokem sešél a máme tu zasej plesovú sezonu. Oprášili sme staré písničky, aj nejaké nové přidali a odjeli do Valašských Klobúk zahrát na slavném plese firmy Ritter. A hrálo sa a tancovalo až do rána, tož jak už to u Ritterů bývá zvykem. Šak zvukařovi aj kanca do auta naložili, jak byl šéf plesu spokojený. Jak to v Klobučanu vypadalo sa možete podívat díky Jarkovi Pechalovi, který fotil tak zběsile, až měl orosené čelo. Zajímavé momentky najdete TADY. A už v pátek zaparkujeme U Pokorných v Huslenkách, kde si nás pozval tamní sportovní klub TJ Sokol.STARŠÍ ZPRÁVY