Dnes je : Přesný čas :
ARCHIV AKTUALIT ZA ROK 2011Začalo natáčení s Darebandem
Po dlouhém plánování konečně došlo na první setkání Darebandu a STRAMu ve vsetínském studiu Pro-Marts. "V mírně rockovém provedení natočíme jeden z největších hitů Darebandu. Dohodli jsme se, že název písničky zatím nezveřejníme, protože kdybychom prozradili, že to je Makyta, nebylo by to pro naše fanoušky žádné překvapení. Tak to tam zatím nepiště," řekl ve studiu novinářům Jirka Pirník. Natáčení jinak probíhalo v přátelské atmosféře a plán se podařilo splnit na 75 %. "Jirka byl nachlazený, já napitý a Mikumi zjistil, že mu kytara začala chytat Rádio Valašsko, takže ji hned poslal do opravy k panu Gargulákovi do Příkaz," informoval Dan Káčer. Překvapením večera byl Dareba, který téměř ve všech svých písničkách oslavuje výrobu a konzumaci slivovice. Nabízené trnečkové se přitom ani nedotkl a pil výhradně jablečnou pálenku, tedy kalvádos. "Sám jsem ho vypálil z domácích jadernic, tak vím, že to není žádné svinstvo," zdůvodnil autor úspěšných melodií Darebandu.
21. října 2011Mrkněte na fotky z Polanky. Poctiví pořadatelé nám vrátili ztracenou kytaru!
Děkujeme všem, kteří přišli do v sobotu 15. října do Valašské Polanky a vytvořili tam tradičně výbornou atmosféru. Zvláštní poděkování si zaslouží obsluha z horního baru, která na cestě našla ztracenou kytaru a poctivě ji předala našemu kytaristovi, kterému vypadla z auta. Opravdu díky! Na začátku se představila domácí talentovaná formace PROČ? Tečka. Otazník patří k názvu kapely. A teď už si vychutnejte fotogalerii, kterou vám připravil Jarek Pechal. Stačí klik na obrázek.Hodová ve Valašské Polance se blíží
Valašská Polanka už se pomalu připravuje na letošní velkou hodovou zábavu, která vypukne 15. října. Jako hlavní protagonista vystoupí náš umělecko-vesnický hudební soubor, jenž vám bude co? ... Jenž vám bude hrát písničky. Správně. Co jiného byste od nás taky mohli čekat, že? Půdu nám připraví domácí bigbítová formace, která se nazývá PROČ? Do Valašské Polanky,"Mekky" valašského bigbítu, už se fakt moc těšíme.

6. října 2011

Epidemie řádí: zrušena akce s Gabrielou Gunčíkovou
Tak tu máme další zrušenou akci. Kvůli postupující chřipce pořadatelé zrušili koncert ve Valašských Kloboukách, kde jsme měli vystoupit se superstar Gábinou Gunčíkovou a dalšími zajímavými kapelami z česka i Slovenska. Těm, kdo si koupili vstupenky v předprodeji, pořadatelé peníze vrátí.
Přece jen jednu dobrou zprávu pro vás máme. 15. října se chystáme do Valašské Polanky, kde vypukne hodová bigbítová zábava, takže se máte na co těšit.

26. září 2011Dvě fotogalerie: udělali jsme tečku za Valašským zářením
Dvoudenní kulturní festival Valašské záření se nemohl konat za lepšího počasí. Monkey Bussines, Abraxas nebo třeba David Mattioli a Hard2Say si užívali na podiu pod širákem, my jsme se spolu s legendárním CITRONem přesunuli do velkého sálu Domu kultury. A pěkně jsme se zapotili. Nejen kvůli horku, ale i díky vaší mohutné podpoře. Takže děkujeme za super atmosféru, děkujeme i pořadatelům z DK Vsetín za parádní organizaci. Prohlížet si můžete hned dvě rozsáhlé galerie. Najdete na nich záběry z velkého sálu i momentky ze zákulisí. Brzy se možná dočkáme i na nějakého videozáznamu. O fotky, které najdete pod tlačítkem FOTKY Z AKCÍ, se postarali naši dvorní dokumentaristé Bob Chytil a Jarek Pechal.Valašský čagan poprvé za tropické noci
Tak horká noc ještě za celou historii festivalu Valašský čagan nebyla. Na sedmém ročníku zahrály skupiny SPOKEN, Devon Perpetuum, STRAM a Contraakce, která bohužel z jistých důvodů nemohla dohrát až do konce. O fotopostřehy se postarali Jarek Pechal a Zdeněk Hrňa. Jejich obrázky najdete v sekci FOTKY Z AKCÍ.Video z Ústí
Navzdory poměrně chladné noci byla nálada na letošní akci STRAM V ÚSTÍ perfektní. Momentky, o které se postaral Jarek Pechal si můžete prohlížet ZDE. A nově pro vás máme i krátký videozáznam. Ten najdete ZDE.
Omluvte průměrnou kvalitu zvuku, záznam byl pořízen obyčejným kompaktním fotoaparátem, přesto je výsledek překvapivě použitelný.
Děkujeme kapelám Justice, Salvation a Contraakce a Jurovi Skalákovi za kvalitní ozvučení. A v pátek se zase sejdeme, tentokrát na poslední prázdninové akci v Huslenkách, kde už v osm večer vypukne sedmý ročník Valašského čaganu.

Mrkněte na fotky z divokých bubeníkových narozenin
Náročný víkend, při němž jsme ve Valašské Bystřici koncertem oslavili Vlastimilovy narozeniny, máme za sebou. Momentky z této velmi živé akce u pizzerie Baba Jaga si můžete prohlédnout ZDE. Obrázky pořídil náš dvorní fotograf Jarek Pechal. Narozeninovo-pouťovou veselici zaštítil majitel pizzerie Baba Jaga a náš kamarád, Květoslav Polášek. Pizza podle jeho tajného receptu, získáného přímo od jednoho italského bosse, je opravdu vynikající. To se musí nechat.
Horší to bude s fotkami z parádní medové zábavy v Jablůnce. Fotograf, který měl akci dokumentovat nedorazil, poněvadž mu na Bystřičce kleklo auto a byl rád, že se rychlostí závodní želvy dovlekl domů. Tak snad oprava nebude příliš drahá. Několik aktivistů nám slíbilo fotky z mobilů, ale zatím žádné obrázky nedorazily. Pokud něco použitelného přistane v naší schránce, rádi galerii zveřejnímě. V Jablůnce bylo opravdu příjemně a musíme ocenit velice slušnou návštěvu. I když akci předcházela poměrně děsivá bouřka. Mezi místními celebritami byl a viditelně se bavil, i vydavatel úspěšného valašského týdeníku JALOVEC Petr Čenek. Nezbývá než poděkovat včelařům z Jablůnky za výbornou organizaci a hasičům za trafopájku a opravu kytary.
Tak a v sobotu vás čekáme na další akci, která se jmenuje STRAM V ÚSTÍ. Těšit se můžete na hosty, mezi nimiž bude například rocková formace CONTRAAKCE. Tu mimochodem přivítáme i na letošním Valašském čaganu na konci srpna. A pozor: Jirka Pirník tvrdí, že k dostání budou vynikající speciality, tak se nechejme překvapit.

Na Vsetínském záření s legendárním CITRONEM
Jak už z rozpisu akcí možná víte,letos jsme obdrželi pozvání na Vsetínské záření. Koncerty, které k této velkolepé akci patří se konají venku i pod střechou. Nám bude patřit velký sál Domu kultury, kde na objevil na www.youtube.com, už si stáhlo více než šest a půl tisíce lidí.Děkujeme za super atmosféru v Huslenkách!
Letošnímu otvírání Rybníčku v Huslenkách počasí opravdu přálo. Trochu se zlobil jen pán, který únavou usnul pod bednou a nějaký šprýmař mu odhalené břicho pomaloval známým, leč ne příliš slušným obrázkem. Dotyčný by byl rád, kdyby všichni, kteří si ho vyfotili, fotky nezveřejňovali, jeho manželka by mu pak nedala večeři. Jinak děkujeme za super atmosféru a velkou účast, chalanom z Povážské Bystrice za originální borovičku, Endy Rohlenové a jejímu týmu za fantastické organizační zabezpečení, areálu Rybníček za pozvání a těšíme se na některé další akci nashledanou.S legendárním Citronem už v sobotu
Jedna z nejlepších českých rockových formací všech dob: CITRON, vystoupí před námi na akci Hladké přistání, které se koná v rámci vsetínského Valašského záření. Níže je oficiální plakát vydaný pořadateli ze vsetínského Domu kultury.
(9. září 2011)V sobotu Jablůnka, v neděli Valašská Bystřice
Po dovolenkové pauze se kapela opět sejde v sobotu v Jablůnce, kde ve 20 hodin vypukne další ročník včelařského Rockového rojení. Další zajímavá akcička se bude konat v neděli už od 15 hodin ve Valašské Bystřici. Aparát rozbalíme u Baba Jaga baru a tentokrát se bude jednat o takový stramácký den otevřených dvěří a zároveň oslava bubeníkových narozenin. Pokud se s ním, nebo s kterýmkoliv jiným členem kapely budete chtít pobavit, případně si přiťuknout, klidně tak učiňtě, žádná ochranka vás obtěžovat nebude. A pak si třeba můžete zajezdit na kolotoči, poněvadž ve Valašské Bystřici se bude konat pouť.

Každopádně slaví narozeniny! A Juráš taky!
Jožka Každopádně Machalec, náš nejstarší fanoušek a aktivní spolupracovník slaví v pátek 29. července narozeniny. Tento čiperný ogar má už 69, ale jak sám potvrdil, s kapelou se cítí o třicet let mladší. Pokud ho chcete potěšit, pošlete mu sms pozdrav na číslo 721 802 190. A ve stejný den narozeniny slaví i náš zpěvák Jirka Pirník. No a aby nebyla kontinuita narušena, 27. července má narozeniny i syn našeho bubeníka Ríša. Takže chlapi, všechno nejlepší!


Fotky z Hovězí i ze Stříteže jsou tady
Momentky z páteční akce na Hovězí tentokrát pořídili Jarek Pechal a fotografka Romča Kroupová. První galerii si můžete prohlédnout ZDE, druhou ZDE. Autorem galerie z dalšího dne, tedy z vystoupení ve Stříteži nad Bečvou, je opět Jarek Pechal. Fotky najdete ZDE. Starší galerie po kliknutí na tlačítko Fotky z akcí nahoře. Btw: Nejobletovanějším mužem na Hovězí se stal Josef Každopádně Machalec, který opět dorazil v policejní uniformě. A že mu to seklo!V Huslenkách opět parádní kotel! Mrkněte na fotky
Bigbít v huslenském areálu Rybníček, kam nás tentokrát pozvali domácí sportovci, se povedl. Na úvod se představila kapela NOACO, speciálním hostem byl Josef Každopádně, který ochotně rozdával podpisy a předvedl se i s kytarou přímo na podiu. Fotky nám dodali dva fotografové: náš dvorní dokumentarista Jarek Pechal ZDE a nově i Zdeněk Hrňa ZDE Už teď se těšíme na další akci, což bude předpouťová zábava na Hovězí, která se uskuteční už v pátek 22. července v tamním kulturním domě.V Zašové to vřelo. Mrkněte na fotky
Počasí v Zašové kupodivu vyšlo. Noc byla konečně zase teplá a nepršelo, takže se nám hrálo výborně. Díky vám všem, kteří jste dorazili ze všech různých koutů Valašského království i blízkého zahraničí a vytvořili opravdu živou atmosféru. Akci nastartovala skupina SPOKEN a o parádní zvuk se postaral Jaromír Bazel. Jak to na akci vypadalo se můžete podívat po kliknutí na obrázek. O záběry se postaral a za neutuchajícího deště je obětavě doručil Jarek Pechal. Deštník si vzal.Přijďte oslavit začátek prázdnin do Huslenek
Po úspěšné jarní akci v Huslenkách si dáme letní repeté. Pátého července v úterý v krytém areálu Rybníček odstartuje zábava, kterou oslavíme začátek prázdnin. Akci zahájí skupina NOACO.O perfektní zvuk se opět postará špičkový tým zvukaře Jirky Skaláka. Na stejném místě byl v květnu pořízen níže uvedený záznam. Z youtube si ho za pár týdnů stáhlo téměř sedm set lidí. Točit se prý bude opět. Tož přiďte.Kačice: sice zima a bahno, ale nálada parádní
Doufejme, že nejstudenější akci této sezony máme za sebou. V přírodním areálu Březiny v Kateřinicích nám sice nepršelo, ale zima byla opravdu slušná a k bodu mrazu moc stupňů nechybělo. O to více nás překvapila velice solidní účast. Takže všem z Kačic, i těm, kteří vážili cestu ze vzdálenějších míst děkujeme. A taky samozřejmě pořádajícím hasičům, kteří neopomněli rozdělat táborák. V sekci Fotky z akcí si teď můžete prohlédnout postřehy z tohoto bigbítového otužileckého srazu. Tentokrát je pro naše stránky zaznamenala Veronika Kredbová.

Galerie z VRT 2011 je tady
Takže slibovanou bohatou galerii snímků z letošní Valašsko rockové trojkombinace máme tady. Sice pršelo, ale to vás ani nás nemohlo odradit (i když, my na podiu jsme na rozdíl od vás měli nad hlavou střechu, takže nebudeme machrovat). Akci zahájili Midnight Blue, pak nastoupil vsetínský Waťák, po něm se představil náš valašský amatérsko-umělecký soubor a o závěr se postarali sqělí muzikanti ze skupiny Contraakce. Speciálním hostem byl slavný rockový děda Jožka Každopádně Machalec, jehož komentáře můžete najít na našem albu My sa nedáme. O tradičně vynikající zvuk se postarala firma Pro-Marts. Ještě jednou děkujeme a hluboce se klaníme vaší vytrvalosti a voděodolnosti :-)


Olympic jel jako zamlada. Počasí ve Viganticích nám vydrželo
OLYMPIC ve Viganticích nadchl stovky lidí a dokázal, že ani po padesáti letech hraní mu energie nechybí. Od STRAMu převzal lídr skupiny Petr Janda hodnotný dar za celoživotní dílo a inspirující tah na bránu v každém věku: litr pravé huslenské slivovice té nevyšší kvality (ročník 2008). Na písničkách Olympicu jsme se všichni před mnoha a mnoha lety vyučili, a proto nám bylo velkou poctou si s touto legendární kapelou zahrát na jedné akci. Děkujeme Lukáši Španihelovi z rádia Valašsko za perfektní moderátorský výkon, Robertu Károvi za pomoc při dopravě, pořadatelům za skvěle zorganizovaný koncert a samozřejmě všem, kteří s námi vydrželi až do ranních hodin, zejména týmu fotbalistek z Vrchlabí. Fotogalerie se zobrazí ZDE nebo po kliknutí na obrázek.


Každopádně vystoupí v Huslenkách v Rybníčku
Jako speciální host večera se v úterý v huslenském krytém areálu Rybníček ukáže i mistr převleků, hasič, údajný objevitel teorie relativity (už před Einsteinem) a muzikant teoretik Josef Každopádně Machalec. Jak nás informoval, pronese zdravici, odehraje s kapelou několik songů a pak už bude k dispozici svým fanouškům, kteří budou mít jedinečnou možnost si od této žijící legendy nechat podepsat cokoliv. Akce se bude konat za každého počasí. Už krátce po osmé se jako předkapela představí bigbeatová skupina NOACO. Těšíme se na vás!V nových tričkách zapózoval JKM
Ani letos jsem nevynechali tradici a nechali vyrobit trička s logem pro letošní rok. Nad typizovaným nápisem STRAM je napsáno Wallachia, Czech republic, dole pak Tour 2011. Další menší potisk je na levém rukávu. V nových tričkách fotografovi ochotně zapózoval náš kamarád a huslenský punk-rockový děda Jožka Každopádně Machalec. Případní zájemci (o triko i o Pepu) se mohou hlásit u Vojty, a to na kterémkoliv jarním bigbítu.

Letní sezonu jsme zahájili výletem a koncertem v Praze
Umělecko poznávacím výletem do Prahy, který vyvrcholil vystoupením v Bohnicích, jsme slavnostně ukončili zimní sezonu, kdy se hraje pouze v sálech a zároveň zahájili letní Open-air tour 2011. (První akce pod širákem mimochodem startuje už 21. května v Huslenkách). Letošní STRAMácký zájezd do Bohnic, byl opět velmi veselý. "Pražáci jsou bezva. Na Václavském náměstí jsme potkali dva," komentoval Juráš Pirník. "Jen nás mrzelo, že i v hlavním městě se vytrácí zásady slušného chování. V metru jsme pozdravili asi šedesát lidí a z toho nám jen pět odpovědělo, jeden se dokonce dal na útěk," přečetl zaznamenanou statistiku.
Maskotem zájezdu se stal náměstek výpravčího a Danův osobní technik Pepa Vraj, který si vysloužil přezdívku Vrána. Protože vránu zkrátka umí. Svým desetivteřinovým uměleckým pásmem, v němž napodoboval zmíněného ptáka, udivoval turisty na Karlově mostu, stejně jako návštěvníky koncertu v sále restaurace U krbu. Obdivuhodným výkonem se blýskl řidič Laďa, který hned po ukončení vystoupení vyrazil s aparaturou zpátky na Valašsko. Část kapely se domů vydala už brzy ráno vlakem. Kromě toho, že si Vojta, Vlasťa a Juráš neměli kde vyčistit zuby, potkala je ještě jedna nemilá příhoda. "Pokazila se nám lokomotiva, takže jsme zůstali trčet někde v poli. Ale České dráhy naštěstí někde sehnaly náhradní mašinu, takže jsme nakonec hokej stihli," prozradil Juráš. Zbytku kapely i s technickým doprovodem poskytli azyl kamarádi Verča a Kuba, za to oběma velmi děkujeme. Poděkování nechť přijme také sqělý rockový zpěvák KOSŤA, který byl naším speciálním hostem. Dále děkujeme Veronice, Lucii, Damašce, Jarce, Pavle, Janě, Frakovi Káčerovi (který mimochodem dorazil až z Austrálie), Pepovi, bezdomovcům na hlavním nádraží, Laďovi a samozřejmě Tomovi za pozvání.Událost jara: poslední turné slavné skupiny OLYMPIC!
Jedna z posledních možností uvidět naživo legendární skupinu OLYMPIC se blíží. Už v pátek 10. června vypukne ve Viganticích megakoncert, na němž vystoupí i náš umělecko-zábavný soubor STRAM. Petr Janda z OLYMPICu se nechal slyšet, že letos se jedná o historicky poslední turné jeho kapely. Pokud je tomu opravdu tak, neměl by si žádný fanda tuto jedinečnou příležitost nechat ujít. OLYMPIC vyprodukoval hity, které ovlivnily několik generací. Připomeňme si třeba kousky JASNÁ ZPRÁVA, OKNO MÉ LÁSKY, ŽELVA nebo třeba BON SOIR MADEMOISELLE PARIS, která vznikla díky pobytu skupiny ve Francii. Vstupenky v předprodeji můžete koupit mimo jiné i v informačním centru na vsetínském Dolním náměstí nebo ve Valmezu v infocentru na ulici Komenského.Jedeme do Bohnic: V Praze ve valašském stylu
Vystoupení v Praze, které se uskuteční 14. května, ponese název Na valašské rockové zábavě. Jako hosta jsme si pozvali rockového zpěváka Petra Kostelníka. Kosťa loni vydal album nazvané podle jedné z jeho písniček Prachy jsou zázemí. Kdo si chcete udělat zajímavý výlet vlakem a máte v Praze kde přespat, přidejte se k naší výpravě. Značka: kytar není nikdy dost. Organizační detaily upřesníme. Místo konání: Kulturní dům Krakov Bohnice (proslulý blázinec se nachází pouhý kilometr od místa, kde se uskuteční koncert).V Polance to vřelo. DePe představili novou desku

Valašská Polanka opět nezklamala. Na Josefovském bigbítu byla parádní atmosféra, až se nejmenovanému baskytaristovi nejmenované kapely z Huslenek zatočila hlava. Zřejmě z těch slivovicových výparů. Skupina Devon Perpetuum představila své nové CD nazvané Iluze a Jirka Pirník a Dan Káčer desku náležitě pokropili, a pak vhodili do publika. Druhý křest se chystá do Francovy Lhoty na 24. dubna a STRAM bude opět u toho. Takže si poznačte do deníčků, ať nezapomenet a pak na poslední chvíli nemusíte rušit pracovní schůzky, dovolené nebo třeba svatby. Fotky z Josefovské ve Valašské Polance, kterou perfektně zorganizovali tamní sportovci najdete ZDEPříspěvek vložen: 21. 3. 2011

Fotky z Francovy Lhoty jsou tady
Parádní bigbít ve Francově Lhotě, kde vystoupily kapely Call My Name, Midnight Blue, Devon Perpetuum a samozřejmě STRAM, opět zdokumentoval Jarek Pechal. Pochlapil se i webmaster, už v úterý odpoledne překvapivě vystřízlivěl a momentky dodal na web. Fotky si můžete prohlédnout ZDEFotky z Francovy Lhoty budou! Fakt!
Omlouváme se, ale fotky z Francovy Lhoty se budou zpracovávat poněkud déle, než bylo původně v plánu. Webmaster (a s ním i několik členů kapely) je totiž v důsledku svátků velikonočních stále našrot a na žádné podněty (i dobře míněné) zatím nereaguje. Předběžná doba vystřízlivění byla odhadnuta na středu odpoledne. Děkujeme za vaši nekonečnou trpělivost i za sqělou atmosféru ve Francově Lhotě a těšíme se nashledanou na sobotní megaakci na vsetínském zimním stadionu.

Velikonoční tour: pokračujeme ve Francovce
První velikonoční bigbít máme za sebou, komu to nestačilo, může dojet do Francovy Lhoty. Fotky z Halenkova, které pořídil Jarek Pechal, si můžete prohlédnout ZDE.Šmigrůst: napřed Halenkov, potom Francova Lhota
V sobotu 23. dubna se po delší odmlce ukážeme v halenkovském Liďáku. Před námi se tentokrát představí talentovaná domáci parta, jež se nazývá ZPYTUZ. Doufejme, že to hoši ve velkém sále pořádně rozproudí. V neděli se přesuneme do Francovy Lhoty, kde pořadatelé chystají luxusní šmigrůstový bigbít. Zahájí ho nová skupina CALL MY NAME, po nich vystoupí staří dobří MIDNIGHT BLUE z Horní Lidče. Skupina DEVON PERPETUUM pak ve Francově Lhotě představí a pokřtí své nové album ILUZE. STRAM jako osvědčený kmotr, nastoupí k závěrečnému finiši, který zřejmě vyvrcholí až nad ránem velikonočního pondělí. Takže to správné nářadí s sebou, dámy se už jistě těší na tradiční a zdraví prospěšný výprask :-)

Devon Perpetuum pokřtí desku
Album nazvané Iluze, pokřtí 19. března ve Valašské Polance skupina DEVON PERPETUUM. Kapela, která dorazí z Horní Lidče, bude naším speciálním hostem na vyhlášené rockové Josefovské zábavě. A my se pro změnu ujmeme role kmotrů jejich nového cédéčka. Takže se těšte na pořádný kotel!

V sobotu do Kostelce u Zlína
Náročná plesové období se chýlí ke konci. Naše poslední letošní vystoupení tohoto typu se uskuteční v sobotu v Kostelci u Zlína, kde v osm večer začne tradiční Lázeňský ples. Pak už "přebrousíme" kytary, vyměníme struny za tvrdší a budeme se připravovat na novou rockovou sezonu, která začíná klepat na dveře. Naplno to budeme moct rozbalit už 19. března ve Valašské Polance, kde jako náš host zahraje skupina DEVON PERPETUUM.Koncert v Praze byl přesunut na květen
Vystoupení v Praze bylo po domluvě s organizátory přesunuto na 14. května. Hostem bude rockový zpěvák Petr Kostelník. Kosťa loni vydal album nazvané podle jedné z jeho písniček Prachy jsou zázemí. Místo konání: Kulturní dům Krakov Bohnice.Ples TJ Sokol Huslenky: Juráš zase vyhrál konvici
Po delší jsme si opět zahráli na domácí půdě v Huslenkách. Tentokrát to bylo na tradičním plese sportovců TJ Sokol v restauraci U Pokorných. Fotky najdete ZDE. Jirka Pirník, stejně jako loni, vyhrál v tombole varnou konvici, takže si může založit sbírku. Asi bude první sběratel varných konvic na světě. A taky si vylosoval krásný dort. Ten kdo nevyhrál, mohl si na losech přečíst poučné myšlenky do života, takže svým způsobem to nebyly vyhozené peníze. Teď nás čeká krátká pauza v níž plánujeme zkoušku, a taky asi nákup pyžam nebo županů na Pyžamový bál, který se připravuje ve Vysokém Poli. Pomalu se nám blíží další bigbítová sezona, která odstartuje 19. března ve Valašské Polance. A už se na ni těšíme, protože to zase budeme moct rozjet na plný kotel. Doufáme, že vaše přízeň nepoleví ani letos :-)

V Kloboukách se losovalo o diamant
Až do půl páté ráno se hrálo ve Valašských Kloboukách na 17. plesu firmy RITTER. Ceny v tombole byly opravdu zajímavé, a navíc se ve speciální soutěži losovalo o pravý investiční diamant. Šanci měl každý, kdo přispěl alespoň stokorunou ve prospěch dětského domova ve Smolíně. Fotky z plesu si můžete prohlédnout ZDE
Další fotky z plesu najdete na serveru www.nasevalassko.info, kliknout můžete ZDE
Po dvou vystoupeních ve velkém sále domu Klobučan se tentokrát přesuneme na domácí půdu. V restauraci U Pokorných se uskuteční tradiční sportovní ples TJ Sokol Huslenky. A to už v pátek 21. ledna.

Roku 2010 jsme dali sbohem na Portáši
A máme za sebou další bigbítový rok. Zakončili jsme ho tradičně zakončili v příjemném prostředí horského hotelu Portáš. Děkujeme všem odvážlivcům, kteří se do mrazivých bílých hor vypravili a vytvořili pak v sále hotelu výbornou atmosféru. Poděkování patří také Danu Václavkovi za kvalitní zvuk a kytaristovi Lubomíru Kocfeldovi z chaty Spartak za zapůjčení lampového zesilovače Marshall. Fotky z akce pořídil Jarek Pechal a prohlédnout si je můžete ZDE.
Abychom přes zimu nevyšli ze cviku, přijali jsme pozvání k několika bigbítově raženým plesům. Dva první se uskuteční ve Valašských Kloboukách (7.1. a 15.1.) v domě kultury Klobučan. 21. ledna pak zahrajeme na domácí půdě na tradičním Sportovní plesu v restauraci U Pokorných. O dalších akcích se dočtete v sekci KDE HRAJEME. První velká rocková zábava pak vypukne 19. března ve Valašské Polance, kde jsme si jako hosty přizvali skupinu DEVON PERPETUM.

Vážení a milí!
Dovolte, abychom vám popřáli klidné Vánoce, zdraví a spoustu hezkých zážitků v roce 2011. Období kolem dnešních Vánoc lidé slavili už od pradávna, protože je to zároveň období slunovratu: den se zase začíná prodlužovat, noc ustupuje. Pro mnoho lidí jsou ale Vánoce smutné, protože jsou sami a svoji samotu si najednou uvědomují víc než jindy. Je dobré si najít chvilku, /třeba pod oblohou posetou hvězdami :-)/ a zkusit do prostoru vyslat hřejivý pocit, který pramení až v našem srdci. On si určitě svého adresáta najde, protože jeho srdce bije ve stejném rytmu jako to naše a zákon rezonance nezná vzdálenost. A kdyby ten vyslaný pocit třeba cíl nenašel, staneme se na tu chvilku o něco lepšími alespoň my sami.
V závěru roku vám chceme také poděkovat, že na nás pořád v tak hojném počtu chodíte. Je to pro nás trochu záhada, protože nejsme žádní školení profíci a bigbít bereme jen jako koníčka. Zpěvákovi tu a tam vypadne text, kytarista opět neví, od jakého akordu se hraje písnička, kterou opakujeme už po stopadesáté, bubeník v zápalu hry spadne ze židle…Věřte ale, že se na vás vždycky těšíme a hraní nás zatím stále baví. Takže, až zase někdy s tím naším valašským rockovým cirkusem dorazíme do vašeho města, či vaší vesnice, přijďte si zablbnout. Kdo blbne, ten nestárne! (Anebo jo, ale ne tak rychle).

Mikumi, Vojta, Jirka, Dan a Vlasťa :-)

Galerie z Valašské rockové 3kombinace jsou tady
Valašská rocková trojkombinace, na níž vystoupily skupiny Midnight Blue, Scorpions Revival, STRAM a Waťák se letos povedla. Všem zaklínačům deště a šamanům patří dík za qualitně odvedenou práci: nespadla totiž ani kapka. Fotek dorazilo ohromné množství, takže nebylo lehké se jimi probrat. Všechny by se na tyto stránky snad ani nevešly. Přesto jsme tentokrát jsme vybrali hned čtyři galerie a došlo tak na vyvážený souboj Canon (C) versus Nikon (N), takže můžete porovnat. O první se postaral Jarek Pechal (C), tradičně výborné postřehy nám dodává Daniel Sklář (N). Aparát doma nezapomněl ani náš letitý spolupracovník Bob Chytil (N) a několik působivých obrázků dodal také fotograf Karel Trlica (C). Tož chlapi děkujem!Trička pro letošní sezonu
Pro ty, kteří sbírají naše trička, máme potěšující zprávu: ta pro letošní sezonu jsou tady. Letos poprvé jsme nechali vyrobit i čistě dámské střihy, to jsou ta zelená trička. Bohužel jsme neodhadli, že o ně bude takový zájem, takže většinu si jich už naše sympatizantky rozebraly v Praze. Nic se ale neděje. Pokud budete mít enormní zájem, pište si na adresu stram@atlas.cz a nezapomeňte uvést velikost. Trička s v dámském střihu (jsou opravdu sexy) pak necháme přidělat. Černé a červené varianty si můžete zakoupit už na našich nejbližších akcích. V nových tričkách nám letos zapózovala modelka Markéta Kachtíková, čímž ji vřele děkujeme.

Aktuality z roku 2008 najdete ZDE


Nejnovější zprávy